Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 65 cali kolo 3500 65PUS6703 UE65NU7102 LG 65UK6300

05 Lut 2019 11:50 582 4
  • Poziom 2  
    Czesc wszystkim, niestety padlo na mnie, mysalem ze uda sie zyc bez TV ale jednak nie, moze ktos pomoze, albo przerabial temat:)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 34m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec na scianie 3 m szerokosc ,2.7m wysokosc
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku (po prawej od TV)
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakis samsung analogowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? żywe kolory
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablowka chyba tv cyfrowe
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, konsola w przyszlosci
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? objetnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy czasami meczyki;)
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? youtube, moze netflix w przyszlosci
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? poki co nie
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 55 - 65”
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? b
    19. Preferencje co do marki ? Sony LG Samsung Philips Panasonic (chyba reszta jest daleko w tyle)
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? objetne
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500
    Glownie planuja ogladac filmy po 17 (po robocie), pomieszczenie ma duzo okien, telewizor bedzie wisial na scianie.
    mam ogromny dylemat co kupic bo jest tego za duzo i nie ma gornej granicy cenowej :( Najbardziej zalezalo mi na 65 calach i 120 Hz ale takie TV to koszt kolo 5 tys zl, a psuja sie tak samo jak te za 3 tys.
    Dlatego postanowilem kupic cos najtanszego 65 cali i za 2-3 lata (jak pewnie i tak padnie) kupie cos nowego.
    Wybor ograniczylem do:
    LG 65UK6300 -> ponoc IPS i ma DTS (kolo 3000)
    UE65NU7102 -> ponoc VA nie ma DTS ( co to jes ten DTS i jak to wplywa jesli chce ogladac filmy z komputera, grac na PS4?) (kolo 3000)
    65PUS6703 ->czy to VA czy IPS(slyszalem ze philips losowo uzywa matryc ale czy to prawda? -> tutaj doplacam +300 zl ( 3350) i mam Amibligaht, ktory strasznie mi sie spodobal, ale slyszalem jakies negatywne opinie o kurzu za matryca oraz losowymi awariami (usb, piloty,oprogramowanie) i problemy z aktualizacjami ktore psuje bardziej niz pomagaja. Czy to jeszcze pojawia sie w modelach z 2018 roku czy to jakas przeszlosc? I pytanie czy moze jeszcze podniesc budzet i doplacic do 3700 i miec "65PUS7303" ponoc jedyna roznica miedzy seria 6 i 7 jest Android (nie zalezy mi na tym, bo moge zawsze kupic androida boxa za 200 zl i ponoc ten philpsowy sie tnie) ORAZ mocniejszy procesor w 7 ( do czego sluzy? lepiej obraz sie wyswietla i czy to jest warte doplaty 400 zl?).
    Bede wdzieczny za jakies rady bo obecnie jestem coraz bardziej rozdarty i niechcacy staje sie ekspertem od rtv:)
  • Moderator RTV Co kupić
    Ja bym kupił UE65NU7102. Matryca VA da dobry efekt przy filmach, serialach.
    DTS to system kodowania dzwięku - jeśli nie będziesz oglądał filmów z pendrive podłączonego do tv to nie ma to dla Ciebie znaczenia. Do PS4 kompletnie bez znaczenia.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    dziekuje za pomoc. zamowilem samsunga Samsung UE65NU7172, Jakas podejrzana promocja w mall.pl sie trafila bo za 2900 mieli (inne sklepy po 3200), mam nadzieje ze dojdzie w jednym kawalu :) pozdrawiam
  • Poziom 1