Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 65 cali kolo 3500 65PUS6703 UE65NU7102 LG 65UK6300

wadim13 05 Feb 2019 11:50 702 4
    wadim13
    Level 2  
    Czesc wszystkim, niestety padlo na mnie, mysalem ze uda sie zyc bez TV ale jednak nie, moze ktos pomoze, albo przerabial temat:)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 34m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec na scianie 3 m szerokosc ,2.7m wysokosc
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku (po prawej od TV)
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakis samsung analogowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? żywe kolory
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablowka chyba tv cyfrowe
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, konsola w przyszlosci
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? objetnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy czasami meczyki;)
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? youtube, moze netflix w przyszlosci
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? poki co nie
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 55 - 65”
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? b
    19. Preferencje co do marki ? Sony LG Samsung Philips Panasonic (chyba reszta jest daleko w tyle)
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? objetne
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500
    Glownie planuja ogladac filmy po 17 (po robocie), pomieszczenie ma duzo okien, telewizor bedzie wisial na scianie.
    mam ogromny dylemat co kupic bo jest tego za duzo i nie ma gornej granicy cenowej :( Najbardziej zalezalo mi na 65 calach i 120 Hz ale takie TV to koszt kolo 5 tys zl, a psuja sie tak samo jak te za 3 tys.
    Dlatego postanowilem kupic cos najtanszego 65 cali i za 2-3 lata (jak pewnie i tak padnie) kupie cos nowego.
    Wybor ograniczylem do:
    LG 65UK6300 -> ponoc IPS i ma DTS (kolo 3000)
    UE65NU7102 -> ponoc VA nie ma DTS ( co to jes ten DTS i jak to wplywa jesli chce ogladac filmy z komputera, grac na PS4?) (kolo 3000)
    65PUS6703 ->czy to VA czy IPS(slyszalem ze philips losowo uzywa matryc ale czy to prawda? -> tutaj doplacam +300 zl ( 3350) i mam Amibligaht, ktory strasznie mi sie spodobal, ale slyszalem jakies negatywne opinie o kurzu za matryca oraz losowymi awariami (usb, piloty,oprogramowanie) i problemy z aktualizacjami ktore psuje bardziej niz pomagaja. Czy to jeszcze pojawia sie w modelach z 2018 roku czy to jakas przeszlosc? I pytanie czy moze jeszcze podniesc budzet i doplacic do 3700 i miec "65PUS7303" ponoc jedyna roznica miedzy seria 6 i 7 jest Android (nie zalezy mi na tym, bo moge zawsze kupic androida boxa za 200 zl i ponoc ten philpsowy sie tnie) ORAZ mocniejszy procesor w 7 ( do czego sluzy? lepiej obraz sie wyswietla i czy to jest warte doplaty 400 zl?).
    Bede wdzieczny za jakies rady bo obecnie jestem coraz bardziej rozdarty i niechcacy staje sie ekspertem od rtv:)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja bym kupił UE65NU7102. Matryca VA da dobry efekt przy filmach, serialach.
    DTS to system kodowania dzwięku - jeśli nie będziesz oglądał filmów z pendrive podłączonego do tv to nie ma to dla Ciebie znaczenia. Do PS4 kompletnie bez znaczenia.
    User removed account
    Level 1  
    wadim13
    Level 2  
    dziekuje za pomoc. zamowilem samsunga Samsung UE65NU7172, Jakas podejrzana promocja w mall.pl sie trafila bo za 2900 mieli (inne sklepy po 3200), mam nadzieje ze dojdzie w jednym kawalu :) pozdrawiam
    User removed account
    Level 1