Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Często uszkadzający się kabel Displayport HDMI

05 Lut 2019 17:19 249 7
 • Poziom 11  
  Mam Lenovo W510 i podłączam go do telewizora Panasonic TX P50G30E poprzez przejściówkę Displayport HDMI podobną do takiej:

  Często uszkadzający się kabel Displayport HDMI

  Do tego kilka metrów przedłużacza HDMI

  Już kilka takich przelotek mi padło w różnym wykonaniu. Dopóki to było po roku eksploatacji to kupiłem nową ale jak to się dzieje po tygodniu to się zastanawiam o co chodzi. Tanie te kabelki bo po kilkanaście zł. ale ileż można ich kupować.

  Ktoś ma w ogóle jakieś doświadczenie bo internet jest pusty pod względem takich uszkodzeń. W tej przejściówce nic prawie nie ma ... to są chyba tylko bufory patrzyłem za jakimiś schematami.

  Rozebrałem dobrą sztukę aby sprawdzić czy się nie grzeje za bardzo no i jest przyzwoicie ciepły układ nie przegrzewa się. Uszkodzenie nie wiąże się z żadnym wydarzeniem. Komputer jest uśpiony i po obudzeniu nie działa przelotka.

  Dać krótszy przedłużacz?
  Może kupić kartę video na USB ->HDMI?
  Przelotkę bezprzewodową?
  Komputer z wyjściem HDMI?

 • Poziom 43  
  Co się uszkadza? Sam przewód, elektronika?
 • Poziom 11  
  Uszkadza się ta przelotka ze zdjęcia teraz mam identyczną tylko oszczędzili jeszcze na glucie z glugana. Fizycznie jest ok bo to jest pancerne a używane ok tygodnia, kabel hdmi jest przymocowany do biurka mini ściskiem żeby czasem nie szarpnąć za kabel. Ostatnio kupiłem 6 szt. tych przelotek i zastanawiam się nad oddzielnym kompem do telewizora który ma HDMI tak do ok 600 zł bo na te przelotki to już parę zł wydałem a przyczyny uszkodzenia nie widzę.

 • Poziom 43  
  Ja widzę - chociażby podłączania/odłączanie na włączonych urządzeniach.
  Co do innego komputera - nie lepiej jakiegoś poleasingowego Della?
 • Poziom 11  
  To jest połączone na stałe nic nie ruszam.
  Inna przelotka na długim kablu ok 1,5m czasem dawała sygnał na TV z paskami migającymi i trzeba było rozłączać i łączyć ponownie to działało ok ale ta przelotka wytrzymała ponad rok. Z ostatnią nic nie robiłem ani razu komp nawet nie wyłączony tylko uśpiony.

  Tak komp po lizingowy tak, dell tak, Jakaś sugestia modelu i "wyposażenia"?
 • Poziom 35  
  acetylenek napisał:
  Do tego kilka metrów przedłużacza HDMI

  Czyli podpięte do kilkumetrowej anteny. zbierającej wszystkie przepięcia, itp.
 • Poziom 11  
  Ok. antena ... to strasznie licho by musiało być zrobione bo nie spawam w okolicy tego kabla. To jest użytkowane w środowisku domowym a nie przemysłowym. Nie mniej jednak biorę pod uwagę ten kabel że trochę za długi. Z tego co się zorientowałem to te przejściówki są "pasywne" czyli "tylko" zmieniają napięcia z 3,3 displayport na 5v hdmi i tyle. Są jeszcze "aktywne" droższe i konieczne jeśli DP nie ma trybu dual. Wniosek że można użyć zamiast tego scalaczka odpowiednio szybkich buforów "znacznie bardziej" odpornych na "zakłócenia" i powinno działać na długim kablu bez awarii i mała przetwornica 3,3 na 5v.

  Czy przypadkiem antena to nie powinna mieć jednego końca wolnego, nie być skrętką w ekranie?
 • Poziom 35  
  acetylenek napisał:
  To jest użytkowane w środowisku domowym a nie przemysłowym.
  Źródłem zakłóceń często są przełączniki światła - pewnie nie raz widziałeś zależność typu - włączasz światło i w tym momencie masz np. pikselozę na ekranie TV odbierającego DVB-T. Często przyczyną różnych uszkodzeń jest brak poprawnego działania uziemienia w instalacji domowej - po ekranie kabla HDMI "hasa" sobie 115V (ale tu uszkodzenia częściej powstają podczas podpinania przewodu do np. telewizora.

  acetylenek napisał:
  te przejściówki są "pasywne" czyli "tylko" zmieniają napięcia z 3,3 displayport na 5v hdmi i tyle

  Nie przekonuje mnie to. Jakie oznaczenie ma ten układ scalony na zdjęciu? (ok, znalazłem, to PTN3361B: "HDMI/DVI level shifter with dongle detect support and active
  DDC buffer")

  Co do wykonania samej przejściówki - nie widzę tam żadnych elementów jakkolwiek zabezpieczających przed ESD.
  acetylenek napisał:
  Czy przypadkiem antena to nie powinna mieć jednego końca wolnego, nie być skrętką w ekranie?

  Różne kable HDMI się widuje na rynku (jakość wykonania, ekranowania...). No i jest jeszcze wcześniej wspomniana kwestia możliwych problemów z PE.