Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regularnie spada i odbudowuje się ciśnienie w instalacji

Piotr_Poznan 05 Lut 2019 17:29 174 0
    Piotr_Poznan
    Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Mam kocioł 2 funkcyjny Broetje TRIBLOC TE20 z 2 pompami Grunfos. Przez 16 lat instalacja działała bez zarzutu. Od 2 lat zaczeło delikatnie spadać ciśnienie wystarczyło 2-3 razy na miesiąc dopuścić niedużo wody. Potem wyskiczyła blokada maksymalnej temp - serwis wykonał wymianę pompy cwu na nową. Po tej wymianie przez chwilę było dobrze ale potem ciśnienie znów zaczęło skakać - kolejna naprawa serwisu to wymiana naczynia z wentylem - pojemność ok 10 litrów. Nic to nie pomogło, kolejna wymiana - manometru. Jest tylko gorzej -ostatnio znów wyskoczyła blokada temp przy ciśnieniu ZERO. Ciśnienie potrafi 2-3 razy dziennie spaść do zera i odbudować się chwilami nawet do 2 barów - z tego wnoszę, że wycieku nie ma. Nic nie było w domu wiercone od lat a instalacja jest na plastikiwych rurkach TECE chyba. Widzę, że serwisant nie wie co jest i unika już kontaktu.

Teraz mam pytanie bo czytałem, że problemem w sytuacji wahań może być to naczynie wyrównawcze i nawet kilka miesięcy może trwać odpowietrzanie się instalacji. Czasem słyszę małe syki na odpowietrzaczu przy piecu. Czy mam dopuszczać wody? Czy ktoś wie jakie ciśnienie powinno być na wentylku tego naczynia wyrównawczego? To mogę sam zmierzyć samochodowym manometrem... Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam!