Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W204 - Zanikają przednie kierunkowskazy

elektron252 05 Lut 2019 17:58 156 0
  • #1 05 Lut 2019 17:58
    elektron252
    Poziom 6  

Witam, szukałem na różnych forach i nie znalazłem więc opcja search w moim przypadku odpada. Zacznijmy od początku...przyprowadził mi klient Mercedesa w204 benzyna sprowadzony ze stanów, wszystko ładnie pięknie jeździło do momentu samozapłonu instalacji w bagażniku przy tylnym samie. Sam wymieniony instalacja naprawiona lampy wstawione. na nowym samie była sytuacja gaszenia kierunkowskazów tylnych oraz zastąpienia ich przez stopy czyli żarówki wyżej osadzone w lampie. okazało się, że stary zam był tylko stopiony przy przekaźnikach i bezpiecznikach więc otworzyłem część z elektroniką i poskładałem do nowej obudowy stare bambetle i tył chodzi jak dawniej. problem pojawił się z przodem. Z przodem jest sytuacja następująca: włączamy kierunkowskazy wszystko ładnie świeci, odpalamy auto wszystko jest ok, problem pojawia się w momencie włączenia świateł postojowych. Po włączeniu świateł postojowych zanikają kierunkowskazy. Kupiłem mb starkę bo wszyscy twierdzili, że ani Guttman ani Cdif3 nie zdiagnozuje tego auta jak należy. Zero błędów w parametrach pokazuje, że kierunkowskaz włączony a za chwilę wyłączony. Ciekawi mnie sposób kodowania sterownika sam przód bo totalnie nie wiem jak się do tego zabrać. Podejrzewam przyczynę ale moja teoria jest wykluczona przy dłuższym zastanowieniu się nad nią. Podejrzenie padło na zaczerpnięcie z nowego modułu SAM który był na chwilę podłączony pod auto konfiguracji świateł (auto z którego był moduł miało światła LED) do modułu przedniego SAM. Teorię wypieram wraz z załączeniem świateł postojowych, ponieważ postój jest na osobnym obwodzie, chyba, że jest jakiś wspólny związek świateł obrysowych amerykańskich skąd pochodzi auto z kierunkowskazami. Proszę o pomoc bo już nie wiem w co mam ręce włożyć.

0 0