Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka dla pracowników - Jaką pralkę wybrać dla pracowników

05 Lut 2019 19:37 324 11
  • Poziom 4  
    Witam Wszystkich forumowiczów kolejny raz............
    Doszło do tego, że szukanie na własną rękę pralek z ogłoszeń , bo takie można sprawdzić na miejscu i usłyszeć opinii sprzedającego - jest z braku czasu i wiedzy mało efektywne . To jednak nie wszystko dla kogoś kto ma i tak małą wiedzę jak ja , o tym co jest najważniejsze - by wybrać pralkę prostą w obsłudze , mało awaryjną i naprawialną /podobno te starsze są niezniszczalne?/ . Krótko : szukam pralki dla pracowników a ci raz w tygodniu muszą wyprać , jest ich 9-ciu.
    Proszę o sugestie , pozdrawiam i z góry dziękuję
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Pralkę kup nową, aby nie zjadły Cię koszty napraw.
    Wybierz się do outletu w którym za każdą wgniotkę czy rysę masz dużo korzystniejszą cenę.
    Bierz z najdłuższą gwarancją :D
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Gwarancja jest nieważna, jeśli się używa sprzęt niezgodnie z przeznaczeniem.
    Pralka do użytku domowego użytkowana w firmie może nie podlegać gwarancji.
    Kumpel miał takie schody, gdy pokazał fakturę na firmę.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Dlatego nie bierze na fakturę ;)
    Umówmy się raz w tygodniu 9 ubrań to nie jest przemysłowe wykorzystanie.
    Dlatego zawsze może powiedzieć że przywiózł sobie pralkę do firmy bo tu może go serwisant zastać w normalnych godzinach :D
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Dziś już tylko kilka firm oferuje pralki z możliwością wymiany łożysk w każdym modelu czyli Amica, Samsung, LG oczywiście jeśli mówimy o pralkach z załadunkiem od frontu.
    Jeśli mówimy o pralce dla pracowników firmy budowlanej lub warsztatu samochodowego to pralka będzie miała ciężkie "życie". Czyli dla pracowników jakiej branży ma być ta pralka?
  • Poziom 4  
    jest to branża meblowa ,ale jest to tylko uproszczenie bo wykonuje się też inne prace, jak w każdej produkcyjnej firmie...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ja bym rozwazył zakup jakiejś używki, jakiegoś Boscha z serii Maxx. Ta pralka ma spore szanse zmieść ciężkie katusze. Imo, szukać zdecydowanie po punktach handlujących używkami i dającymi choć mała gwarancję na sprzęt.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Myślę, że chyba najlepiej było by w przypadku kolegi wybrać jeden z tańszych modeli Amica.
    Można po zakupie zarejestrować urządzenie na stronie producenta i przedłużyć gwarancję o 5 lat i to prawdziwą gwarancję a nie jakieś psedo, które oferują inne firmy. Jest to odpłatne, ale z pewnością warto.
    Tak jak koledzy pisali nie kupować na firmę bo gwarant zawsze może znaleźć podstawę by odstąpić od wykonania naprawy gwarancyjnej.
    Jeśli pralka przetrzyma okres gwarancji to zawsze można wymienić łożyska we własnym zakresie a nawet gdyby urządzenie dokonało żywota to nie będzie to duża suma.
    Ja dla siebie kupił bym używany sprzęt, ale kolega może trafić na zajechany egzemplarz i pralka częściej będzie w naprawie niż w użyciu a naprawy to kolejne koszty.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    Można po zakupie zarejestrować urządzenie na stronie producenta i przedłużyć gwarancję o 5 lat i to prawdziwą gwarancję a nie jakieś psedo

Ciekawe, ciekawe, z tego co wiem otyczy to czterech modeli piekarników, trzech modeli płyt i jednego modelu okapu i warunek jest jeszcze taki, że jest to zakupione przez studio mebli kuchennych. O ile wiem jest to bezpłatne (pewnie już wliczone w cenę urządzenia).

Gwarancje odpłatne oferowane w sklepach to zwykle ubezpieczenia i producent nie ma z tym nic wspólnego.

Kenworth 18 napisał:
    Tak jak koledzy pisali nie kupować na firmę bo gwarant zawsze może znaleźć podstawę by odstąpić od wykonania naprawy gwarancyjnej.

Jak serwis będzie chciał to się przyczepi, niezaleznie jak urządzenie było kupione. Jedyne ale, to przy fakturze na firmę gwarancja jest roczna, na osobę prywatną 2 lata.

Kenworth 18 napisał:
    Ja dla siebie kupił bym używany sprzęt, ale kolega może trafić na zajechany egzemplarz i pralka częściej będzie w naprawie niż w użyciu a naprawy to kolejne koszty.

Jesli to będzie coś z starych dobrych boschy to prawdopodobnie będzie z nią mniej problemów niż z nową, ale co kto woli i preferuje.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    O prosze, o tym nie wiedziałem, widać amica chyba chce się wykończyć :-D
    Ciekawe czy sa jeszcze jakies obostrzenia oprócz niepodleganiu sprzętu wymianie.
  • Poziom 4  
    kupiłem sprawdzony przez forumowiczów produkt- nie nowy . ale prosty w obsłudze i żywotny.......pracownicy są zadowoleni a pralka jest na prawdę fajna, choć ma 10 lat........