Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa c nie reaguje na kluczyk rozrusznik kręci nie odpala deska świeci

05 Lut 2019 20:28 519 2
  • Poziom 2  
    Jestem posiadaczem corsy c 1.7 Di (y17dt) 2002r. Dojechałem nią do pracy, a wróciłem na holu. Po prostu przestala odpalać, miałem już tak kiedyś ale po przestanej nocy lub po godzinie czasu (jak już pomoc nadjechala) odpalała, ale nie tym razem. podejrzewałem że immobiliser ale mam tylko jeden kluczyk bez pilota i nie ma nim baterii tylko taka mała kostka czarna (podejrzewm że to jest immo). jako że emocje wzięły górę rozdarłem kierownicę z zamiarem odpalenia "na krótko" i zrobiłem jakieś zwarcie w takiej płytce elektronicznej przyczepionej do stacyjki (ok. 5x7cm). Teraz deska rozdzielcza i światła pozycyjne świecą się cały czas nawet po wyjęciu kluczyka. wiem że pozycyjne sie świecą bez kluczyka jak jest kierunek wbity lub awaryjne ale nie tym razem, bawiłem się wszystkim, i manetką od kierunków i światlami (reszta świateł dziala poprawnie). brak jakiejkolwiek reakcji na kluczyk, żadna kontrolka się nie zapala, rozrusznik kręci, na plaka odpala. bezpieczniki, przekaźniki sprawne, styki czyszczone, kostka elektrynczna od stacyjki wymieniona dzisiaj (bez zmian). zakład regenerujący sterowniki silników może "pożyczyć" swój na test za drobną opłatą 100zł i dla tego wolę zapytać jakie inne podzespoły mogły spowodować taką usterkę, zanim wydam 100 w błoto. czujnik położenia wału wymieniany w tamtym roku na jakiś ogarniętej firmy (już nie pamiętam jakiej). kolejne pytanie dotyczy sterownika silnika, na alledrogo wiele jest wystawionych "wylogowanych", tzn że immo usunięte i wystarczy włożyć i powinien odpalić czy jakiś bios usunięty (xD) i trzeba nowy program wgrywać? wszelkie porady mile widziane
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Problem odpalenia stoi w sterowniku silnika, więc nie potrzebnie użyłeś siły ;)
    Natomiast każde zwarcie może ubić sterownik, immo, oraz inne podzespoły.
    Na Twoim miejscu weź ten za 100 zł na próbę, odłącz wszystko od immo i zobacz czy pali. Jeżeli się uruchomi silnik to wiesz co Cię czeka.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Panowie pomysłów mi potrzeba. Kostka elektryczna od stacyjki wymieniona, sterownik silnika wymieniony a błędy te same, na kluczyk reaguje bo po przekreceniu można szyby otworzyć a przed nie (ale w końcu kostka wymieniona), postojówki świecą, zegary świecą, kontrolki sie nie wyświetlają, musi być tak jeszcze jakaś płytka za to odpowiedzialna. Ktoś m pomysł gdzie i jakiej płytki szukać? Potrzebuje też porady jak tą corse rozkręcić, nie wiem jak sie dostać do przełącznika od świateł żeby go wyjąć ani nie wiem jak wyjąć liczników