Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornik napięcia do wzmacniacza audio z Japonii na 100V

06 Lut 2019 09:15 333 6
  • Poziom 3  
    Cześć.

Mam takie pytanie: czy mogę podłączyć wzmacniacz audio z Japonii (na prąd 100V 50-60Hz) do takiego transformatora 110V? Czy nic się nie stanie?

allegro.pl/oferta/przetwornica-transformator-napiecia-230v-110v-100w-7696188033
    [PRZETWORNICA TRANSFORMATOR NAPIĘCIA 230V 110V 100W]

A może znacie jakieś inne ciekawsze przetworniki?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    100W to zdecydowanie za mało , znajdź na tabliczce znamionowej wzmacniacza informacje o pobieranej mocy. Moc transformatora musi być co najmniej równa tej z tabliczki.
  • Poziom 3  
    Znalazłam takie naklejki (to jest wzmacniacz słuchawkowy).

• Pomocny post
    Poziom 31  
    Teraz wszystko jasne, uważaj na wtyczkowe transformatory tej mocy ryżowego pochodzenia . Opis wydajności a rzeczywiste parametry to 2 światy ;>
    Warto by do środka zajrzeć, może jest możliwość przepięcia transformatora ewentualnie jego wymiana była by bardziej na miejscu.
  • Poziom 3  
    Ten wzmacniacz (+DAC) od środka wygląda tak (zdjęcie z internetu) - to jest wersja, w której można przełączać 100V na 230V za pomocą przełącznika w obudowie (przełącznik jest tam gdzie te żółte kabelki po prawej stronie). Czy z tej fotografii da się coś podpowiedzieć?

• Pomocny post
    Poziom 33  
    Wygląda, jakby przełącznik napięć w Twoim wzmacniaczu był zaklejony naklejką na obudowie.
  • Poziom 3  
    No faktycznie: nad i pod naklejką są śrubki. Sprawdzę. :D :D :D

EDIT: Ale ze mnie blondynka: pod naklejką jest przełącznik napięcia. Ufff. :D Całe szczęście, bo na rynku nie ma przetworników 230V=>100V (są ale na 110V).

Ale żeby została po mnie w tym temacie jakaś pożyteczna informacja to w międzyczasie zrobiłam przegląd rynku i znalazłam firmę która jest w stanie zrobić na zamówienie audiofilski przetwornik na 100V, który nie powoduje buczenia: na110.pl.