Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus hd7870 directcuii - Nowa karta graficzna

06 Lut 2019 13:05 234 17
  • Poziom 5  
    Kupiłem niedawno nową kartę graficzną i po podłączeniu na monitorze ukazuje się brak sygnału , a karta i cały komputer pracuje
    Specyfikacja:
    Pg Asus p5kpl AM in/GB
    Asus HD 7870 directcuii
    Zasilacz Modecom 350w
    Intel xeon e5450
    2x2gb ram 800hz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Dodam też że stara karta to była nvidia 9500gt , i nic nie zmieniałem ze sterownikami ani w BIOSie , Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  • Poziom 1  
  • OptexOptex
  • Poziom 5  
    Nie podłączyłem tych dwóch wtyczek 6pin bo takich nie mam z mojego zasilacza to może być przyczyna tego wszystkiego?
  • Red. Komputery FAQ
    Karta przez jaki interfejs do monitora podłączona?
    Koledzy nie rozpędzajcie się może być to Modecom MC-350 i wtedy to będzie nie najgorszy zasilacz. Niech autor wrzuci zdjęcie etykiety zasilacza.
    Jeżeli nie ma obrazu to nie był bym taki pewny że karta i komputer "pracuje". Zasilanie i kręcące się wentylatory to jedno, a "praca" to drugie.
    Wszystkie wtyczki zasilające kartę podłączone?
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    No właśnie nie mam czym tego podłączyć bo takich 6pinowych wtyczek nie mam . Czyli ta karta graficzna musi mieć zasilanie 2x6pin?
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Kupię przejściówkę i spróbuje czy wszystko będzie działać i ta karta musi mieć zasilanie w tych dwóch gniazdach czy wystarczy w jednym?

Dodano po 3 [minuty]:

Asus hd7870 directcuii - Nowa karta graficzna Asus hd7870 directcuii - Nowa karta graficzna
  • Poziom 28  
    Bez zasilania karty, nie będzie obrazu, komputer się uruchamia, bo odpala się integra.
  • Poziom 5  
    Muszą być 2 wejścia podpięte czy wystarczy jedno?
  • Red. Komputery FAQ
    Muszą być dwa, bez tego to masz normalne objawy. modecom feel do kosza. Nie nadaje się za bardzo do tej konfiguracji (imho do żadnego komputera się nie nadaje). Wymień zasilacz na taki z zasilaniem do gpu i tyle. Przydało bu się by miał minimum te 300-350W na liniach 12V by był maly zapas.
  • Poziom 5  
    A jeżeli mam za słaby zasilacz to karta będzie słabiej chodziła czy nie będzie działa bo na razie nie mam pieniędzy a kartę kupiłem używaną i chcę chociaż sprawdzić czy działa
  • Poziom 12  
    Jeśli będziesz miał przejściówe na te 2 złącza i włączysz jakąś gre, która wykorzystuje dużą moc obliczeniową kary to będzie porzebowała więcej energi elekrycznej. Wtedy spalisz zasilacz, który i tak jest z najniższej półki jakościowej.
    Żeby wszystko działało poprawnie powinieneś kupić lepszy zasilacz. SilentiumPC Elementus 450W, Vero 500W lub ModeCom Volcano 500W najlepiej gold
  • Poziom 33  
    Zasilacz jest też do wymiany ponieważ ta karta potrzebuje dużo prądu o ile wytrzyma on włączenie pulpitu to uruchomienie nawet filmu może spowodować uszkodzenie zasilacza, które może się rozciągnąć na pozostałe komponenty komputera. Karta graficzna Asusa w tej wersji jest bardzo prądożerna o ile zwykła wersja pobiera około 140 W w stresie to Asus pobiera nawet 233 W.

Testy pokazujące pobór mocy kart graficznych.
    https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_7870_Direct_Cu_II/24.html

Zdjęcia pokazują zapotrzebowanie na prąd komputera ze starą kartą jak też nową, jak widać posiadany zasilacz posiada za małą moc w stosunku do potrzeb.