Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Octavia 1 1.9 TDI 90KM - Gaśnie, przez 2 min. nie da się odpalić

06 Lut 2019 16:43 1821 8
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Jestem posiadaczem Skody Octavii rocznik 2000 silnik 1.9 TDI 90 KM. Silnik zbudowany w oparciu o pompę rotacyjną (albo potocznie wirową). Problem jaki się pojawia to gaśnięcie silnika. Nie ma różnicy czy jest silnik ciepły czy zimny. Nie robi też różnicy czy pada deszcz, śnieg. Nie ma różnicy czy na dworze jest -10 czy +30 stopni. Silnik gaśnie nie ważne czy przyspieszam czy stoję na światłach itd. Silnik zachowuje się jakby został odcięty dopływ oleju napędowego bo gaśnie bez żadnych wibracji. Przez 2 min można kręcić rozrusznikiem i zero reakcji. Po 2 min. odpala na przysłowiowego "strzała".
    Co zrobiłem:
    Wymieniłem zawór blokady paliwa na pompie; - nie pomogło
    Podłączyłem zawór blokady paliwa bezpośrednio do zacisku +; -nie pomogło
    Wymieniłem filtr paliwa wraz z zaworkiem odpowietrzającym; - nie pomogło
    Założyłem zawór jednostronny za filtrem paliwa; - nie pomogło
    Bardzo proszę o pomoc. Skończyły mi się pomysły, a jest to problem bardzo uciążliwy gdyż raz jedziesz 1,5 h i nic się nie dzieje a raz po 5 min zaczyna się cyrk.

Co było robione prócz tego nie związanego z usterką:
    Wymiana półosi, sworzni wahacza, drążków kierowniczych wraz z końcówkami, 2 przednich amortyzatorów, rezystora regulacyjnego od wentylatora nawiewy, wymiana modułu komfortu.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Jesli nie chce zapalic i nie pojawia sie kontrolka swiecy przy włączeniu zapłonu , to problem robi Przekażnik 109 . Do przelutowania bądz wymiany .
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Sprawdził bym też czujnik położenia wału korbowego.
  • Poziom 35  
    Jakie bledy?

moze byc 109, moze byc kostka pod stacyjka, moze byc czujnik walu.

Diagnostyka to podstawa.
  • Poziom 10  
    kody błędów:
    01314
    00741
    18008
    17946
    17978
    Muszę dodać że nie były kasowane blaedy od dawna a jeszcze między czasie były wymieniane klemy na akumulatorze bo pękły.
  • Poziom 16  
    Kolo panowie dobrze wyżej napisali, właczasz zaplon jeżeli nie zaświeci kontrolka świec żarowych to torx t27 czy t25 zdejmujesz pod kierownica oslonę i widzisz przekaźnik 109 , nie wiesz jak przelutować go to go wymień.
  • Poziom 10  
    Przekaźnik wymieniony. Zobaczymy czy coś się zmieni. Stary wyglądał tak:
    Skoda Octavia 1 1.9 TDI 90KM - Gaśnie, przez 2 min. nie da się odpalić
    Skoda Octavia 1 1.9 TDI 90KM - Gaśnie, przez 2 min. nie da się odpalić
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Po wymianie przekaźnika przejechałem blisko ponad 2000 km i ani razu auto nie zgasło.
    Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Po wymianie przekaźnika przejechałem blisko ponad 2000 km i ani razu auto nie zgasło.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

Dodano po 33 [sekundy]:

Wymiana przekaźnika 109