Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Samsung HT-E5500 - nie gra jeden głośnik surround

06 Lut 2019 18:12 204 5
 • Poziom 3  
  Witam. Dzisiaj podłączając kino domowe zauważyłem, że nie gra głośnik który podłączony jest w wejście surround R, wszystkie inne głośniki grają. Z ciekawości oraz z myślą że jest coś z przewodem podłączyłem do tego gniazda głośnik surround L i było to samo, za to tamten pod surround R gra również dobrze. W obu głośnikach podłączonych w to gniazdo słyszałem tylko leciutki szum. Proszę o pomoc.
 • Poziom 13  
  Z tego co naipsałeś wynika, że jest to ewidentnie wina głośnika, lub przewodu. Jeśli przewód jest odłączany od głośnika, w co wątpię spróbuj użyć innego. Jeśli nie jest na stałe w kolumience próbuj ruszać przewodem w od wtyczki aż do samego głośnika. Jeśli będzie pojawiaał się dźwięk- uszkodzony przewód, jeśli nadal nie, to nie pozostało nic innego jak rozebrać kolumnę, o ile to możliwe. Podejrzewam, że jest klejona. Kolumna jest ze sklejki, czy plastikowa?? Może są jakieś śruby, czasem demontaż jest możliwy po zdjęciu frontu i odkręceniu głośnika. Jeśli tak, sprawdź stan głośnika, sprawdź, czy coś śmierdzi- spalenizna, oraz sprawdź, czy nie odlutował się jakiś przewód. Jeśli wszystko ok, to spróbuj inny przewód, Jak nie pomoże, to spalony jest głośnik (uzwojenie). Nie wiem czy naprawa będzie wtedy opłacalna (zależy jaki zestaw). Bo gdybyś nie mógł dokupić takiego głośnika, to wypadałoby zmienić w kolumnie podpiętej surround R i surround L- ale tak jak pisałem, o ile to finansowo opłacalne. Co to za kino domowe/ Podaj model.
  Gdybyś zmieniał głośniki, to szukaj o tych samych parametrach, co były, żeby nie przeciążać wzmacniacza. Watt, Ohm... Druga sprawa dwa głośniki np średniotonowe o tych samych parametrach różnych producentów, będą miały inne brzmienie. Chodzi o to, żeby nie było różnicy.
 • Poziom 13  
  Aha, przepraszam. Zrozumiałem z pierwszego postu, że inne głośniki grają pod tym gniazdem. W takim razie, pierwsze, co bym sprawdził, to wejdź w ustawienia i sprawdź, czy gniazdo nie jest wyłączone/ wyciszone. Może balanse poprzestawiane. Jak masz możliwość, to przywróć ustawienia fabryczne. Jeśli nie pomoże, trzeba by rozebrać centralkę, może gniazdo się tylko odlutowało/ uszkodziło. Czasem lut może wyglądać ok, a może nie przewodzić prądu. Popatrz na stan lutów, może popraw lutownicą. Sprawdź stan kabli w środku aż do płytki. Jeśli jest ok, to pewnie coś głębiej.
 • Poziom 3  
  A o co chodzi z tym balansem i jak sprawdzić czy gniazdo jest wyciszone

  Dodano po 2 [minuty]:

  Dodam że jak w ustawieniach daje test każdego głośnika z osobna to wszystkie świecą a ten nie
 • Poziom 13  
  w ustawieniach, a jesli nie ma o tym zbyt wielu informacji to miernikiem elreektrycznym podczas odtwarzania dzwieku.