Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki prostownik do ładowania auta 110ah

radeon_231 06 Feb 2019 18:18 1461 8
    radeon_231
    Level 9  
    Witam, nie wiem gdzie umieścić ten post może moderator przekieruje go w odpowiednie miejsce? Potrzebuję kupić dobry solidny prostownik powiedzmy do 300 zł z regulacją amperażu i funkcją rozruchu do mojego aku: VARTA SILVER DYNAMIC 12V 110Ah 920A. Jaki byście polecili?
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pepe150
    Level 36  
    Do 300 zł nie kupisz z rozruchem prostownika.
    radeon_231
    Level 9  
    Ok więc za ile i jaki?
    amator2000
    Level 24  
    W każdym supermarkecie za ok. 50 pln kupisz. Marka i model nie ma znaczenia, bo i tak wszystko Made in China. I nie myśl, że prostownik ma jakiś znaczący wpływ na trwałość samochodowego akumulatora ...
    :D :D :D
    radeon_231
    Level 9  
    Mam takie dziadostwo z marketu i do niczego to się nie nadaje.
    pepe150
    Level 36  
    Jak chcesz z rozruchem to masz np. EST-323.
    Polski produkt ale jak mówiłem w tej cenie z rozruchem nie znajdziesz.

Zwykły prostownik spełniający wymagania np. EST-305 wystarczy.
    kierbedz4
    Level 36  
    Rozejrzyj się za prostownikiem w Biedronce Dobre parametry i cena 220zł Wprawdzie posiada możliwość rozruchu ale prąd rozruchu jest około 50A pełna automatyka.

Dodano po 25 [minuty]:

Można się nim zainteresować wpisując w Gogle Biedronka .Prostownik Sena z rozruchem szeroko opisane są jego właściwości i jest wyartykuowane iż prąd rozruchu jest nie 50 lecz 75A.
    kierbedz4
    Level 36  
    Jak już to preferuję ten drugi.Podobny do pierwszego który przedstawiłeś mieliśmy w zakładzie.Co jakiś czas trzeba było nad nim posiedzieć i przedłużać mu żywotność dlatego że uzwojenie pierwotne tego prostownika było nawinięte drutem aluminiowym.