Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1.6SR GAZ - Uszczelka pod głowicą.. co.dalej sprawdzić ?

06 Lut 2019 18:34 396 11
  • Poziom 3  
    Witam mam problem otóż pojawiła mi się żółta maź pod korkiem wlewu oleju.. kupiłem tester do sprawdzenia sprawności uszczelki i płyn reakcyjny nie zmienił swojego koloru..dodam że jakieś 2tygodnie temu wyskoczyła mi kontrolka od temperatury ..okazało się że mam zbyt mało płynu chłodniczego =/ oczywiście płynu dolalem I od tamtej pory nie zauważyłem żeby to ubyło .. chce mieć pewność że wszystko jest ok.. jakieś rady co mogę dalej sprawdzić ?
  • Poziom 3  
    Od dolania płynu może 400-500
  • Poziom 19  
    Ja miałem podobny problem z fitem brawa.

Na początek dolałem płynu,po jakimś czasie znowu dolałem.
    A póżniej okazało się że ponad 2 tyś.nie moje.
    Nie chcę Cie straszyć ale,powodem może być nie dopilnowanie z Twojej strony,i od jakiegoś
    czasu ten płyn odparowywał,albo masz lekką nieszczelność na gumach.Woda z kolei mogła się dostać w inny sposób.W Twojej sytuacji pozostaje tylko czekać i obserwować.

Ile lat ma te autko?
  • Poziom 35  
    Z zółtą maźą temat jest taki , jesli robisz krótkie odcinki to zawsze będzie . To że ubywa płyn proponuje posprawdzać wszystkie połączenia i króćce . Tyle w temacie.
  • Poziom 3  
    Ok tak zrobię i dam.znać co i jak

Dodano po 1 [minuty]:

Ok tak zrobię i dam.znać co i jak.. auto z 99 .. na jesień wymieniłem olej i wtedy nic takiego nie widziałem
  • Poziom 5  
    Jest to normalne w tych silnikach. 1.6 8 zaworowy silnik ma fatalnie rozwiazanie odpowietrzenie skrzyni korbowej. Do przepustnicy wchodzi czarna rura od filtra powietrza, na tej rurce masz tez ciensza rurke ktora idzie do pokrywy zaworow, w tej cienkiej rurce (to taka odma) jest membranka, czesto jest zapchana peknieta itd. Nawet jak zrobisz 200km to to maslo pod korkiem wyparuje ale po kilku dniach krotkich odcinkow znow sie pojawi. Ten typ tak ma. Jak plyn ucieka sprawdz czy z prawej strony glowicy na plastikowym kruccu nie ma nalotu od plynu chlodzacego. Powodzenia.
  • Poziom 3  
    Dzisiaj po przejechaniu 20km odkrecilem korek wlewu oleju i zobaczyłem że na korku są krople bardzo rzadkiej substancji jakby zmieszane z wodą.. zdjalem owiewki silnika i między filtrem powietrza A przepustnica na rurze znalazłem jakby olej .. pokaże zdjęcia.. również pod samym.korkiem wlewu oleju..
  • Poziom 35  
    20 Km to za mało by maź odparowała. Skuteczniej nagrzać go na postoju by 3-4 razy wentylator się włączył i powinno zniknąc.
  • Poziom 19  
    Sam widzisz auto już nie młode, wilgoć się pokazuje,i to dlatego masz te ubytki.
    Masz jakiś nieszczelności postaraj się je wyeliminować,i wszystko będzie grało.
    Test na szczelność uszczelki też zrobiłeś i wyszedł pomyślnie.
    Nie masz się czym przejmować,zrób sobie to wszystko na spokojnie,kontroluj płyn i śmigaj.
  • Poziom 3  
    Ok dzięki za pomoc =)
  • Poziom 12  
    Maź to norma jak robisz mało km, szyby ci nie parują, nie czuć płynu z nawiewów, dywaniki suche? Może nagrzewnica ci puszcza lub pompa wody.