Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Budowa regulatora obrotów do drona

06 Lut 2019 22:02 309 6
  • Poziom 3  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy da się w jakiś sposób zrobić regulator obrotów silnika bezszczotkowego na 20A do drona. Zastanawiam się nad tym ponieważ gotowe regulatory są dość drogie. Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator Robotyka
    Regulatory ESC 20 A, do drona, można kupić gotowe w okolicy już 25 zł. Czy to jest drogo? Jak na modelarstwo RC, śmiesznie tanio.
    Za granicą, w wiadomym kraju, można kupić jeszcze taniej, tylko trzeba się liczyć z kosztami wysyłki i oczekiwaniem na przesyłkę z dalekiego kraju.

Jeżeli posiadasz narzędzia, warsztat, masz możliwość wykonania płytek w technologii SMD, może nawet dwustronnej - to możesz próbować.
    Ale czy wyjdzie to równie tanio, lekko i niezawodnie? Tu już mam spore wątpliwości.
  • Poziom 3  
    A gdzie mogę je znaleźć za 25zl?

Dodano po 2 [minuty]:

Bo ja najtańszy znalazłem za 50 zł i to było i tak mało w porównaniu z resztą.
  • Poziom 3  
    Ok, dzięki, szukałem na allegro. A gdyby chcieć zrobić taki regulator to ile mniej więcej mógłby kosztować?
  • Poziom 41  
    XDamian1 napisał:
    A gdyby chcieć zrobić taki regulator to ile mniej więcej mógłby kosztować?

To zależy od twojego warsztatu i umiejętności na pewno sporo wielokrotnie więcej jak w seryjnej produkcji.