Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kolumny Altus 140 wybór niskotonowca

Kryspin SC 07 Feb 2019 01:36 465 4
    Kryspin SC
    Level 4  
    Witam, odnawiam właśnie kolumny Tonsil Altus 140, mianowicie szpachlowanie i lakierowanie na biało/czarny wysoki połysk. Usztywniane obudowy, nowe wyłumienie, bassreflex, itp. Wysokotonowe GDWT 9/80 po lekkiej modyfikacji zostają (cewki od GDWT 12-19/150), teraz dźwięk z nich jest bardzo przyjemny. Średniotonowy GDM 18/80 też zostaje na swoim miejscu. Zwrotnica wymiana kondensatorów na nowe MIFLEX, Zmiana rozmieszczenia cewek, no i przewody o większym przekroju, miedź 5N.

Pytanie jakim głośnikiem Tonsila zastąpić Gdn 30/60/1 kiedyś zamontowałem Gdn 30/80 lecz był trochę za cichy względem reszty. Myślałem nad Gdn 30/60/3 kobalt (posiadam takie kosze i mógł bym je oddać do regeneracji w tonsilu), Gdn 30/120/3 kobalt i Gdn 30/140/g ten 8ostatni by mi najlepiej pasował gdyż gumowe zawieszenie nie parcieje tak szybko jak pianka. Czy mógłby ktoś doradzić zerknąć w Winisd, niestety nie mam takiego komputera by sobie to zasymulować.

Mam też New Mildton 200 i tam bas jest bardzo dobry w porównaniu do A140, głęboki i mocny. Ale Gdn 30/100/8 już nie produkują, są tylko Gdn 30/100/11 ale nie nikt ich już nie poleca.

Wzmacniacz jaki posiadam to Yamaha ax 900
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Ja mam GDN 30/80, GDWK 9/120, GDM 18/80 i zwrotnice od mildton 110 założone. Wszystkie głośniki nowej produkcji. Brzmienie nie jest tragiczne, ale byle jakie zestawy ze średniej półki to deklasują. Na brak niskich tonów i niskie zejście nie można narzekać. Obudowa bodaj. na 40 czy 45 Hz zestrojona
    Najlepiej to sprzedać jak jest i kupić coś normalnego :D Zwłaszcza jak GDWT słuchasz... to lepiej na słuch wyjdzie :D
    A co do WinISD to nie ma dużych wymagań. Chyba na wszystkim będzie działać, to już stare oprogramowanie.
    Kryspin SC
    Level 4  
    Słyszałem już masę zestawów gdyż trochę regeneruję w domowym zaciszu i chyba z Seri Alton, Mildton i New Mildton. MILDTON 110 wypada na dole stawki, Alton 110 bardzo dobre kolumny, New Mildton 200 bije wszystko na łeb, ale też brakuje takiego pazura, który jest w Altusach na wysokim. Niżej od mildton są już tylko seryjne Altusy, które drą się niemiłosiernie, ale da się je naprostować.
    Kryspin SC
    Level 4  
    Temat rozwiązany