Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Bosch TES50129RW - woda w fusach, słaba kawa

07 Lut 2019 11:04 570 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Problem z ekspresem Bosch TES50129RW jest taki, że robi słabą i wodnistą kawę. Po otworzeniu bocznej klapy zauważyłem, że po zmieleniu kawy, ściśnięciu jej przez tłok a następnie zaparzeniu, w momencie gdy tłok (na zdj oznaczony jako 2) zsuwa się z sitka (na zdj oznaczone jako 1) wraz z mokrymi fusami wycieka woda do pojemnika na fusy (na zdjęciu). Dodatkowo czasem słychać syczenie powietrza na początku i na końcu cyklu robienia kawy. Poza tym mam wrażenie, że gdy tłok zsuwa się w dół to od strony złączki zaparzacza (to niebieskie na zdjęciu) też wycieka woda. Uszczelki (ta czerwona na tłoku oraz trzy inne małe oringi) wymienione były kilka miesięcy temu. Zaparzacz wyczyszczony, przesmarowane prowadnice.
    Ekspres Bosch TES50129RW - woda w fusach, słaba kawa Ekspres Bosch TES50129RW - woda w fusach, słaba kawa Ekspres Bosch TES50129RW - woda w fusach, słaba kawa

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

• Specjalista AGD
    Mi to wygląda jakby młynek podawał za mało kawy.
    Lubią się zalepiac wyjścia z młynka. Ale sam młynek pomimo iż ceramiczny nie grzeszy trwałością.
  • Poziom 9  
    Hmmm mlynek mieli przez ok 6 sekund. A grubość fusów zanim spadną do pojemnika jest pomiędzy 1 a 1,5cm.

Młynek rozebrałem, wyczyściłem ale nie zauważyłem nic co mogłoby niepokoić. Jedynie nie jestem w stanie ocenić czy żarna są już wytarte czy jeszcze nie. Całkiem starte nie są ale nie mam z czym porównać...

A czy w tym ekspresie można regulować czas mielenia? W instrukcji nic takiego nie pisze ale może jest jakieś "ukryte menu" czy coś...
  • Poziom 10  
    Czy udało się przyczynę mokrych fusuów? Ma ten sam ekspres i ten sam problem po kilku latach używania.