Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Bosch WAE2047FPL Maxx7 - Przedłuża czas prania

07 Lut 2019 19:16 879 28
  • Poziom 6  
    Witam
    Jak w tytule chodzi o pralkę Bosch WAE2047FPL Maxx 7 - wydłuża czas prania, nie wyświetla kodu błędu, a został wyczyszczony filtr pompy. Jednak może potrzeba ją zresetować i mam pytanie w jaki sposób mam to zrobić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Grzałka podgrzewa wodę?
  • Poziom 6  
    Tak normalnie grzeje, a przynajmniej słychać jak grzeje.
  • Poziom 39  
    Czyli szyba w drzwiach pralki jest ciepła?
  • Poziom 6  
    Myślę, że tak nie sprawdzałem, ale myślę, że jakby nie grzała to jakiś błąd by był? Włączyłem na programatorze ten krótki program 15 minut i prało ponad 40 minut, pompa prawie cały czas chodzi, jest po wyjęciu i wyczyszczeniu. Myślę ze jakbym spróbował zresetować to może by pomogło tylko nie wiem jak to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie zawsze pojawia się błąd więc należy się upewnić. Można sprawdzić grzałkę czy jest sprawna przy pomocy multimetru bez ustawiania programu. Jak pralka mogła prać gdy pompa spustowa pracowała cały czas? Pralka nie będzie pracować bez wody w zbiorniku.
  • Poziom 6  
    Teraz sprawdzam na krótkim praniu, słychać syczenie grzałki zobaczę jeszcze za jakiś czas na drzwiczki czy są ciepłe. Spytam czy jest taka możliwość, ze jak grzałka nie będzie grzać to będzie przedłużać czas prania? Wcześniej wyczyściłem filtr całą pompę bo wczoraj pompa oddawała jakiś odgłos jakby coś w niej było i znalazłem 2 guziki, a poza tym prała tylko dłużej... Może źle napisałem, że pompa cały czas pracuje, ale czas pracy pompy był dłuższy dlatego postanowiłem ją wyczyścić i od tego zacząć.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 6  
    Teraz raczej pracuje normalnie, drzwiczki są letnie przy zadanej temperaturze 40°C, (ale może być nie osiągana zadana temperatura). Jednak gdy już kończy się program bo jeszcze brakuje 3 minuty do końca i jeszcze nie wirowała ani razu (tylko cały czas pierze)?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Plącze się kolega w zeznaniach i nie potrzebnie komplikuje sprawę.
    Wygląda na to, że będzie zabrudzony ten wąż: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy-beben...alki-bosch-wae2047fpl-27,81X-5G-CMM1-CVZ.html i przez to utrudniony jest odpływ wody lub sama pompa jest już wyesploatowana i jej silnik będzie wymagał wymiany: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-bosc...7-pralki-bosch,235,WAE2047FPL27,m1895781.html
  • Poziom 6  
    Grzeje, a drzwi są ciepłe, zaczęło coś w niej buczeć przy czym normalnie pierze i zmieniła czas prania z 1 minuty na 10 minut (przy czy nie było jeszcze żadnego wirowania) nadmieniam, że chodzi na pusto. Ten wąż wyczyściłem, może to pompa, pralka ma 6 lat...

Mam jeszcze pytanie czy można spróbować w roztworze octu na noc zanurzyć ten wąż spustowy by oczyścił się z kamienia, nie ma jakieś tragedii, ale jest trochę kamienia na nim. Może od tego zacząć?
  • Poziom 39  
    Jeśli ostatni opis kolegi jest wersją ostateczną to albo silnik pompy zakończył żywot, albo jest jeszcze jakiś zator w wężu odpływowym lub w przyłączu odpływu w ścianie. Warto również sprawdzić drożność wężyka hydrostatu i nie dmuchać w sam hydrostat! Jeśli silnik pompy będzie miał spore luzy na turbince to będzie wymagał wymiany.

Prawdopodobnie powinien pasować, ale należy się upewnić: Link.
  • Poziom 6  
    Ewentualnie czy jeszcze raz może spróbować wyczyścić wąż odpływowy?
  • Poziom 6  
    A jeśli chodzi o wąż spustowy z bębna do pompy mogę zanurzyć w roztworze z octem by usunęło kamień? Wąż hydrostatu to ten co wchodzi do tego węża spustowego jego wyczyściłem na samym końcu były nieczystości. Silniczek na turbince ma około mm luzu.
  • Poziom 6  
    Silniczek na turbince ma około mm luzu. Taką wymontowałem pompę, zdjęcie w załączniku jak pisałem wcześniej ma około mm luzu na turbince.
    Pralka Bosch WAE2047FPL Maxx7 - Przedłuża czas praniaPOMPA.jpg Download (340.74 kB)
  • Poziom 6  
    Jakby jakieś namiary gdzie mogę zamówić taką pompę będę bardzo wdzięczny
  • Poziom 39  
    Najprościej w domowych warunkach podłączyć silnik pompy bezpośrednio pod 230V przy pomocy przewodów i obserwować czy nie szarpie gdy turbinka się obraca. Silnik ma płynnie pracować. Parametry elektryczne to sprawa drugorzędna w przypadku silników pomp spustowych. Ważny jest rodzaj mocowania silnika do korpusu pompy i pod tym kątem należy dobierać pasujący zamiennik. Najprościej podejść z oryginalnym silnikiem do dobrze zaopatrzonego sklepu z częściami do AGD i sprzedawca powinien coś dobrać. Korpus pompy również warto mieć przy sobie by sprawdzić czy silnik pasuje.
  • Poziom 6  
    niby jak odkręciłem filtr to obracało według mnie normalnie ale być może że przy nacisku wody może kuleć
  • Poziom 39  
    I tu trafił kolega w sedno! Jeśli silnik jest już zużyty to bez obciążenia będzie pracował, ale pod naciskiem wody ze zbiornika pralki może już nie dawać rady.
  • Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    Silnik ma płynnie pracować.
    Silniki magnetyczne co do ich zasady nie pracują płynnie.
    Piteros11 napisał:
    wydłuża czas prania, nie wyświetla kodu błędu
    Na jakich programach zostało to sprawdzone?
  • Poziom 6  
    Sprawdzałem na tym najkrótszym czyli 15 minut.
  • Poziom 39  
    Włącz program prania by pralka pobrała wodę, a następnie przełącz na wirowanie i sprawdź czy pralka wypuści wodę i odwiruje.
  • Poziom 6  
    Tak zrobiłem i wody zaczyna nie ubywać, więc puściłem przez wężyk do spustu aby wyczyścić filtr. Więc po jakims czasie zaczeła wirować.
  • Poziom 39  
    Po wyczyszczeniu węży pralka wypuszcza wodę i wiruje?
  • Poziom 6  
    Zakupiłem pompę popołudniu założę zobaczymy .
  • Specjalista AGD
    Piteros11 napisał:
    Sprawdzałem na tym najkrótszym czyli 15 minut.

To sprawdź na programie syntetyki 30 stopni i tam porównaj czas, możesz pralkę puścić pustą. Napisz co wyszło.
  • Poziom 6  
    Pralka naprawiona. Okazało się, że wymiana pompy nic nie pomogła, więc dalej szukałem przyczyny. Wyszło, że wąż odpływowy był tak zabity, że walczyłem z nim kilka godzin, ale z pozytywnym skutkiem. Także zamykam temat i wszystkim dziękuję za pomoc, która była pomocna.
    Pozdrawiam