Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon do 450-500zł dla osoby w wieku 61 lat mężczyzna?

MateuszMateusz88 07 Lut 2019 20:10 282 9
  • #1 07 Lut 2019 20:10
    MateuszMateusz88
    Poziom 3  

Witam,

Szukam telefonu dla ojca, który ma 61 lat - aby był koniecznie z przyciskami i dużym ekranem - już nie mogę patrzeć jak ojciec się męczy ze swoją maciupeńką starą komórką z przyciskami i malutkim ekranem, wiecznie musi nakładać okulary żeby coś zobaczyć.

Próbowałem go nauczyć obsługi dotykowego telefonu ale nie ma opcji, nie chce nawet się uczyć.

Więc za bardzo nie znam się na telefonach z przyciskami i dużym ekranem więc co moglibyście polecic do 450-500zł? Tak jak mówiłem zależy mi na dużym ekranie i w miarę dużych przyciskach.

Fajnie jak telefon byłby wytrzymały na kurz i upadki, ponieważ tego wymaga praca ojca ale niekoniecznie - zawsze mogę dokupić obudowę.

Na plus byłaby możliwość podłączenia słuchawki bluetooth aby ojciec nie musiał wyciągać komórki w celu podjęcia rozmowy.

To wszystko, czekam na propozycje.

Dziękuję.

0 9
  • MagBoss
  • #2 08 Lut 2019 06:03
    barzwiszc93
    Poziom 13  

Ja korzystam ciągle ze zwykłych telefonów, mam 25lat, więc jestem w temacie. Ze smartfonami mam styczność, ale ich nie lubię.
    Powiedzmy sobie szczerze. Rynek klasycznych telefonów mocno się zawęził. Era na smartfona zagościła już ponad 10 lat temu. To, co kiedyś u danego producenta było klasycznym flagowcem, dobrze wykonanym produktem, ze względu na potrzeby rynku zamieniło się w smartfona.

Jeśli chodzi o klasyczne telefony dla seniorów- są, miałem to w rękach, telefony są drogie, nie mają funkcji i są mega tandetnie zrobione. Wszystko made in china no name.
    Przeżyłem kilka solidów- telefony małe, za małe dla starszej osoby i z generacji na generację słabsze.
    m110- jeszcze nie solid, nie do zdaria, bez funkcji mega dobra obudowa i mega wolny.
    b2100- to samo, ale się rozlatuje
    b2710- to smo co wyżej
    b550- drogi, lapesza obudowa, nic nie odpada tak łatwo, ale po upadku nie ma śruby- może otworzyć sie klapka np w kałuży. Delikatny.

Ze zwykłych telefonów, mogę polecić nokie 515. To była ostatnia klasyczna dobrze wykonana nokia. Nie jest pancerna ale jest mocna i solidna. Wykonana prawie tak dobrze jak seria e, którą wcześniej posiadąłem. Nie zacina się, wygodne klawisze, bardzo intuicyjna, radzi sobie z bluetoth, baterie nie padają, obdowa nie zdziera się. Moja jest z 2013/2014 roku w stanie idealnym. Nie powiem- dbam, ale telefon bardzo dobry. W każdym telefonie padało mi złącze usb. Tu jest mega trwałe. Po latach jak nowe. Telefon zwiesi się nie częściej niż raz na kilka/ kilkanaście miesięcy. Wada- ekran std 2,4 " 240/320.
    Telefony myphone- dość fajne wykonanie, ale fatalny niewygodny soft, beznadziejne klawisze, wolno działają. Zacinają się przy wybieraniu numeru.

Na koniec coś, co ja bym wybrał w tej sytuacji.
    Jeśli chcesz nowy telefon, który posłuży dla starszej osoby, nie zależy Ci na nowych funkcjach, telefon ma bluetoth- jako pierwszy i jest klasykiem, Mega wygodny ekran i klawiatura, ja mając więcej lat nie celowąłbym w chińczyka, który podziała 2 lata albo i nie, tylko na alledrogo Gość sprzedaje nokie 6310i fabrycznie nowe po kilkaset złotych pod logiem Mercedes. Są to leżaki magazynowe- teleofny, które były montowane w mercedesach kilkanaście lat temu i są niesprzedawanym już w salonach materiałem zapasowym, Bardzo polecam. To był ,mój pierwszy telefon, który jako sms/ dzwonienie swoją rolę spełniał jak do tej pory
    najlepiej., Mega wygodny!

0
  • #3 08 Lut 2019 06:43
    leonov
    Poziom 41  

barzwiszc93 napisał:
    nokie 6310i
    Ale literki nadal będą małe.

Jest ciężko, w tym temacie, tak jak kolega wyżej napisał, nawet te dla seniorów mają duże wyświetlacze, ale już czcionka jest mała.

MateuszMateusz88 napisał:
    Próbowałem go nauczyć obsługi dotykowego telefonu ale nie ma opcji, nie chce nawet się uczyć.
    Ale pokazywałeś mu normalny interfejs ? Bo są launchery dla seniorów może to by mu spasowało ? Zrobić skróty do kontaktów, bo seniorzy w ustawieniach nie "grzebią", tylko odbierają połączenia i dzwonią do rodziny.

Jaki telefon do 450-500zł dla osoby w wieku 61 lat mężczyzna?

0
  • #4 08 Lut 2019 14:02
    MateuszMateusz88
    Poziom 3  

Fajny ten interfejs na górze? Z jakiego to telefonu?

0
  • #5 08 Lut 2019 14:14
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mojemu ojcu kupiłem Redmi 4X i jest z niego bardzo zadowolony. I ma trochę więcej niż 61 latek :)
    M

0
  • #6 08 Lut 2019 19:46
    MateuszMateusz88
    Poziom 3  

Mój ojciec nie chce dotykowego tylko z klawiszami i dużym ekranem.

0
  • #7 10 Lut 2019 00:02
    barzwiszc93
    Poziom 13  

A Panasonic? Nie ma tych telefonów dużo, była jakaś wersja dla seniorów, a ta marka raczej nie robi syfu. Przynajmniej w telefonach stacjonarnych jakość jest w porządku. Dożywają kilkunastu lat.

0
  • #8 14 Lut 2019 16:11
    MateuszMateusz88
    Poziom 3  

Podaj model jak możesz.

0
  • #10 17 Lut 2019 01:34
    MateuszMateusz88
    Poziom 3  

Kupiłem Nokie 230 wraz z kablem USB do komputera, karta MicroSD 32 GB klasy 10, etui slim, szklo hartowane i słuchawkę bluetooth i ojciec zadowolony :-)

Razem wyniosło mnie 370zl :-)

0