Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe HDMI? Miracast - jaki model?

icosie 07 Lut 2019 21:21 519 9
  • #1 07 Lut 2019 21:21
    icosie
    Poziom 32  

Witam

W grudniu zakupiłem Microsoft Surface Pro (wersja 5) z Win 10 na pokładzie. Doszły mnie słuchy, że można przez WiFi udostępniać ekran na monitor (denerwuje mnie już przejściówka z miniDisplayPort na HDMI a później jeszcze kabel do tego).

Zastanawiam się czy i jaki model odbiornika kupić, aby można było podłączyć do HDMI w monitorze (LG 22mp57VQ-P).
    W razie pytań posiadam modem/router z UPC (Technicolor TC7200).

Zależy mi na rozszerzeniu obrazu przez np. MIRACAST z takim odbiornikiem w jakości Full HD, z niewielkimi opóźnieniami (wiem że nie będzie to takie szybkie połączenie jak kablowe, ale nie akceptowalny będzie lag większy od 150-200 ms bo staje się już uciążliwy w pracy)

Dodatkowo do tego monitora na stałem mam podpięty komputer przez HDMI i fajnie by było żeby nie przepinać kabli za każdym razem, może jakiś sprytny przełącznik, najlepiej inteligentny, żeby można było korzystać bez przełączania manualnego (znaczy jak na bezprzewodowy odbiornik przyjdzie sygnał, to ma się przełączać sam), można by go elegancko pod biurkiem schować.

Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam

0 9
  • Mitronik
  • #2 07 Lut 2019 21:45
    barteksmrek
    Poziom 27  

Laptop musi być wyposażony w odpowiedni hardware intela. Jest o tym na google.

Dodano po 1 [minuty]:

Lub dodatkowy odbiornik i nadajnik hdmi po wifi.

0
  • #3 07 Lut 2019 21:57
    icosie
    Poziom 32  

Według tego jest obsługiwany: Link

Dlatego szukam jakiegoś sprawdzonego odbiornika z niskim input agiem.

0
  • Mitronik
  • #4 09 Lut 2019 14:52
    antek1cza
    Poziom 30  

Witam

icosie napisał:
    Zastanawiam się czy i jaki model odbiornika kupić, aby można było podłączyć do HDMI w monitorze
    No i tu kolegę zmartwię :(
    Ponad dwa miesiące temu "walczyłem" z różnymi bezprzewodowymi urządzeniami łączącymi laptopa z projektorem a także ze wzmacniaczem.
    Przerobiłem :
    1. WiFi Screencast 2.4G / 5G.
    2. MX Wireless Display MiraScreen new.
    3. Chromecast TV streaming device by Google.
    4. WIFI Display Receiver EZ Cast .
    5. AnyCast EASY SHARING.
    Przekrój od tanich do droższych - tragedia z wszystkimi są problemy.
    Aktualnie dokładnie nie pamiętam co z każdemu było.
    Głównym problem to nie możność sparowania urządzeń mimo, że podczas konfiguracji były one widoczne w otoczeniu sieciowym.
    Jeden z tańszych modeli to nawet po wprowadzeniu nowych ustawień i naciśnięciu zapisz resetował się do ustawień fabrycznych.
    Jako, że będę jeszcze raz podchodził do nich to mogę później coś więcej napisać.

0
  • #6 09 Lut 2019 20:12
    majcin87
    Poziom 11  

Tak na marginesie to ehhh każda z tych technologi działa bardzo średnio,testowałem swojego czasu i są duże opóźnienia niestety. Z tego co wiem to nic nie ma szans z kablem.

0
  • #7 10 Lut 2019 00:09
    icosie
    Poziom 32  

antek1cza napisał:
    No i tu kolegę zmartwię

No niestety czuję się niepocieszony, myślałem, że jak już prawie 7 lat upłynęło od wynalezienia tego "ustrojstwa" to coś się da z tym zrobić i jakoś to będzie działać...

Niestety w moim zastosowaniu opóźnienia powyżej 200 ms są zbyt uciążliwe.

Jakbyś mógł napisz, czy da radę tylko klonować obraz, czy działa także rozszerzanie pulpitu?

barteksmrek napisał:
    Poczytaj

Czytałem już wcześniej i mój sprzęt ogarnia wszystkie te cud technologie, szukam tylko przystawki do monitora, która to obsłuży.

majcin87 napisał:
    nic nie ma szans z kablem

A szkoda, w końcu po to wymyślili taki super komputer, tylko ekran trochę mały, a kabel uciążliwy jak się z piórkiem pracuje.

Dzięki wszystkim za odpowiedź, zamówię pewnie przed końcem miesiąca ze 2 różne "dongle" potestuje, zawsze mam 14 dni...

No chyba, że w tym czasie jeszcze jakieś głosy odwiodą mnie od tego pomysłu.

0
  • #8 11 Lut 2019 07:44
    tc
    Poziom 18  

Dongle działają na tej samej zasadzie /zrzutów ekranowych/ różnica jest tyko taka że są sparowane na stałe więc opóźnień nie da się uniknąć.

0
  • #9 11 Lut 2019 09:10
    barteksmrek
    Poziom 27  

Jeśli masz odpowiedni laptop jak twierdzisz nie potrzebujesz niczego. Bezpośrednio z laptopa na tv.

0
  • #10 11 Lut 2019 16:39
    icosie
    Poziom 32  

barteksmrek napisał:
    Bezpośrednio z laptopa na tv.

Ehhh... Czytasz dokładnie to, co jest napisane?

icosie napisał:
    zakupiłem Microsoft Surface Pro (wersja 5) z Win 10 na pokładzie.

icosie napisał:
    Zastanawiam się czy i jaki model odbiornika kupić, aby można było podłączyć do HDMI w monitorze (LG 22mp57VQ-P).

To jak będzie z tym odbiornikiem?

0