Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED PAR po podłączeniu do splittera szaleje po bezpośrednim wpięciu jest ok

08 Lut 2019 08:18 276 6
  • Poziom 8  
    Mam problem z niektórymi LED PARAMI.
    Mianowicie czasami jest tak, że jak podłącze do splittera (jak na zdjęciu) LED PAR po podłączeniu do splittera szaleje po bezpośrednim wpięciu jest ok do wyjść z izolacją galwaniczną to nagle 3 z 10 szt. zaczyna świecić ciągle na jakiś kolor i nie reagują na nic. Gdy odłączę kabel DMX to od razu gaśnie ten kolor.
    Natomiast gdy podłączałem do splittera w wyjście bez izolacji galwanicznej to było wszystko dobrze.
    Dodam, że takie rzeczy działy się też na innych dużych splitterach.
    Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 12  
    Może spróbować zmniejszyć szybkość transmisji ramek (o ile jest taka możliwość)
    Oczywiście zakładam, że instalacja oraz urządzenia są w pełni sprawne.
  • Moderator Akustyka
    504651921 napisał:
    Może spróbować zmniejszyć szybkość transmisji ramek (o ile jest taka możliwość)
    W DMX? Z tego co wiem standard nie dopuszcza takiej opcji, szybkość transmisji jest stała:
    LED PAR po podłączeniu do splittera szaleje po bezpośrednim wpięciu jest ok

Rozwiązywanie problemów z DMX zaczyna się od założenia terminatorów na końcu linii, i zastosowania kabli dedykowanych do DMX - co jedno i drugie jest nagminnie pomijane w systemach amatorskich. Pierwsze z lenistwa (bo terminator to groszowe sprawy) a dugie ze względu na cenę kabli.
  • Poziom 12  
    Właściwie chodziło mi o ilość ramek na sekundę - nie o szybkość transmisji pojedynczej ramki.
    Niekiedy obniżenie ilości ramek pomaga wyeliminować dziwne zachowanie całej instalacji.
  • Poziom 8  
    Zawsze stosuje kable DMX anie XLR i także próbowałem podłączyć na końcu terminator i nic nie dało. Pomogło tylko wtedy gdy podłączyłem bezpośrednio do sterownika omijając splitter albo jeżeli do splittera to do wyjścia gdzie nie jest galwanizowane. Gdy podłączałem do wyjść galwanizowanych zaczęły się problemy.

Dodano po 1 [minuty]:

A jak to zrobić żeby obniżyć ilości ramek?
  • Poziom 12  
    Nie wiem co to za urządzenie, które posiadasz.
    Jeśli masz freestyler i to urządzenie działa pod sterownikiem entec opendmx
    to w ustawieniach interfejsu jest opcja zaawansowane i tam można zmienić ilość ramek.
  • Poziom 8  
    mam grandmę2