Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA EXCEL obsługa plików TXT na SharePoint z identyfikacją użytkownika

08 Lut 2019 10:14 339 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    Wprawdzie "trochę się już bawię" w pisanie w VBA ale natrafiłem na sporą "ścianę".

Problem do rozwiązania:
    Z poziomu makra w Excel'u potrzebuję:
    1.Tworzyć/edytować oraz odczytywać pliki *.TXT ale nie na zwykłym dysku, tylko w sieci na dysku SharePoint, zasoby tego ShP są identyfikowane per użytkownik (aktualnie zalogowany na komputerze).
    2. Dodawanie nowych katalogów na tych zasobach SharePoint'a w celu grupowania plików (per miesiąc)

Przeszukiwałem różne strony i fora ale znalazłem tylko takie rozwiązania:
    Przykłady są skopiowane z Internetu, a ja oczywiście podstawiam moją prawidłową ścieżkę do SharePooint'a.
    zresztą na różne sposoby z przedrostkiem https: i bez , próbując wersję ze SLASH'ami oraz BACKSLASH'ami,
    nawet próbowałem odnosić się bezpośrednio do adresu IP zamiast nazwy domenowej tego SharePoint'a.

Podejrzewam, że problemem może być w autoryzacja użytkownika przez ShP i to, że ShP jest szyfrowany (początek adresu to https:).

Rozwiązanie nr 1: - zmapowanie adresu z ShP jako wirtualny dysk
    Dodam, że wymagane dodatki doinstalowałem (wshom.ocx i sccrun.dll):

To jest definicja klasy "DriveMapper"
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

i przykładowe wywołanie zdefiniowanych funkcji

Niestety po uruchomieniu mam komunikat:

Rozwiązanie nr 2 - bardziej bezpośrednie wbicie się do folderu w sieci i próba listowania plików

tutaj natomiast mam typowy komunikat o nie znalezieniu ścieżki:

Proszę o wszelkie sugestie .. dodam, że mój angielski jest bardzo słaby
    i jak ma ktoś namiar na angielskojęzyczne strony to chociaż jakieś krótkie streszczenie (opisik o co biega),
    bo tłumaczenie z "wujkiem google" zabiera mi dużo czasu i nie zawsze do końca rozumiem o co chodziło autorowi.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Moderator Programowanie
    Pitusi napisał:
    Set folder = fs.GetFolder("// sharepoint.address / path / to / folder")
    A co toto? Powinien być string reprezentujący ścieżkę. Coś jak:
    Set folder = fs.GetFolder("//" & sharepoint.address & " /" & path - itd
    gdzie 'sharepoint.address' oraz 'path' zwracają/reprezentują string.

Nie mam wiązania z SharePoint, więc nieco uprościłem. Ale po podstawieniu ścieżki we właściwej formie:

• Poziom 7  
    jestem 'za młody' aby w poście umieszczać linki (tak mi automat napisał), więc powstawiałem spacje aby nie było to ciągiem adresowym.

a ja jak już pisałem
    Cytat:
    , a ja oczywiście podstawiam moją prawidłową ścieżkę do SharePooint'a

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

adamas_nt napisał:

Nie mam wiązania z SharePoint, więc nieco uprościłem. Ale po podstawieniu ścieżki we właściwej formie:

Operacje na plikach i katalogach na dysku lokalnym i sieciowym mi działają, ale dziękuję za odpowioedź.

Ja natomiast ,NIE MOGĘ 'dostać' się do zasobów na SharePoint (listowanie, dodawania katalogów i plików) ... przez przeglądarkę działa z poziomu VBA nie działa.
    Wprawdzie próbowałem patrzeć co przeglądarka wysyła, ale albo wysyła dodatkowe dane, które są różne za każdym razem albo odwołuje się do Java :(