Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55 cali za około 2500zł

08 Lut 2019 12:21 555 13
  • Poziom 9  
    Zdecydowałem się założyć indywidualny wątek, mimo że trochę poczytałem na forum, ale wciąż mam wątpliwości.
    Chcę wymienić swojego starego samsunga UE40H6400 na nowy, minimum 55 cali i 4K.
    Właściwie zamówiłem już PHILIPS LED 55PUS7303/12 w sklepie electro, bo była promocja i wychodził 2611zł, ale przeczytałem tutaj trochę negatywnych a w dodatku ktoś wspomniał, że może nie zawsze być matryca VA opinii i sam już nie wiem...

Drugie pytanie, czy w tej chwili rozsądnie jest kupić telewizor, czy lepiej poczekać miesiąc, dwa i ceny mogą sporo spaść?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? z reguły jedna, max 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? brak
    7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung UE40H6400
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? matrycę VA, 4k, HDR czy inne bajery by wyciągnąć ile się da z Xboxa One X
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie Xbox + mecze + netflix
    10 .Jakie urządzenia? jw.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 2-3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70% użytkowania tv to gry (xbox)
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? min. 55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń, nierówne podświetlenie, że mnie nie stać na oleda
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2600 to już max maxów
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? raz na ~4 lata
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? netflix, player.pl
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    paskur napisał:
    Właściwie zamówiłem już PHILIPS LED 55PUS7303/12 w sklepie electro, bo była promocja i wychodził 2611zł, ale przeczytałem tutaj trochę negatywnych a w dodatku ktoś wspomniał, że może nie zawsze być matryca VA opinii i sam już nie wiem...

Skoro juz zamówiłeś, to poczekaj aż przyślą. Rozpakuj, sprawdz czy jest matryca VA i jak bedzie VA to zostaw. A jak bedzie IPS to odeślij w ciagu 14 dni i kup coś innego na VA.
  • Poziom 9  
    nie doprecyzowałem, zamówiłem, ale nie zapłaciłem więc mogę kliknąć i anulować :)
    Odesłanie sporo by mnie pewnie kosztowało, a uważasz że lepszy ten tv niż np. UE55NU7462, za 2540 jest teraz w electro
  • Poziom 9  
    Cóż androida raczej nie o ile samsung ma te same apki co na moim wiekowym tv to mi wystarczy.
    Ambilight kusi, ale nie na tyle by opierać na tym decyzję, DTS nie mam pojęcia jak się sprawdza.
    Ale zakup losowej matrycy to już jest coś co chyba może wpłynąć na moją decyzję...
  • Poziom 9  
    Kupiłem samsunga o którym pisałem i zaczęły się problemy.
    Na samym początku, nie działał przycisk Home (Smart Hub), ani na oryginalnym pilocie, ani na tym od starego TV, więc właściwie nie mogłem zrobić niczego, bo taki świetny ten nowy pilot samsunga bez przycisków.
    Na szczęście na starym pilocie mam menu i po kilku godzinach nerwów okazało się, że restart ustawień smart hub przywraca funkcjonalność, ALE dalej nie mogę korzystać z aplikacji, ponieważ trzeba zaakceptować 3 zgody. Po akceptacji zgód wracamy do początku historii... ktoś coś na ten temat wie? Niestety nie znalazłem nic w google
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Nie do końca rozumiem. Kupiłeś używany model ?
    Przy pierwszym odpaleniu tv wszystko się robi jak za rączkę - tam nie ma się z czym pomylić....

Robiłeś jak na filmiku ? : https://www.youtube.com/watch?v=35D19HxF2Rc
  • Poziom 9  
    No to chyba pójdzie do zwrotu, trochę się zraziłem. Chyba że jakiś mocniejszy restart tv z ukrytego menu? Ale nie za bardzo wiem jak i czy się da tymi pilotami.
    A mógłbyś jeszcze polecić jakieś inne TV o podobnej jakości? Ten Philips w czym byłby gorszy według Ciebie?
  • Moderator RTV Co kupić
    Ciężko kupić coś podobnie dobrego do NU74xx za takie same pieniądze.
    Philipsa nie polecę , bo te TV są mocno niedopracowane moim zdaniem. A jeszcze ta kwestia z VA i IPS w tym samym modelu dobrze nie wróży.
  • Poziom 9  
    Dobra jeszcze jedna sprawa... ten mój nieszczęsny tv dalej nie ożył, więc na 100% muszę go oddać,
    teraz pytanie bo pojawiła się chyba fajna promocja na TV UE55NU8052, w tej chwili w media expert za 3050zł.

Chyba warto dopłacić, równica 500zł ale będę miał 120Hz matrycę, jak sądzisz?
  • Poziom 1