Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie przewodów układu scalonego lampki solarnej

Gumis321 08 Feb 2019 13:40 2103 11
    Gumis321
    Level 5  
    Witam mam problem z połączeniem przewodów do układu. Niektore przewody są na miejscu ale z innymi(- biały przewód wychodzący od zasobnika baterii, kolejny biały wychodzący od płytki i biały wychodzący od baterii słonecznej) z tym mam problem jeśli ktoś może niech napisze gdzie to mam przylutowac. Połączenie przewodów układu scalonego lampki solarnej Połączenie przewodów układu scalonego lampki solarnej Połączenie przewodów układu scalonego lampki solarnej
    klamocik
    Level 31  
    Mimo chińszczyzny przecież tam wszystko opisane, kolory chyba też nie pomylone.https://www.google.pl/search?hs=c4T&q=ogrodowe+lampki+solarne+schematy&tbm=isch&source=univ&client=opera&sa=X&ved=2ahUKEwiu5Mm3oazgAhVDKywKHX8JBvEQsAR6BAgEEAE&biw=1024&bih=668

Dodano po 9 [minuty]:

https://www.google.pl/search?client=opera&hs=...WEDiwKHWYdAn8Q4lYILSgG&biw=1024&bih=668&dpr=1
    Gumis321
    Level 5  
    Wydaje mi się że to jest trochę inaczej
    Gumis321
    Level 5  
    Niestety dalej nie wiem gdzie mam te kable przyłączyć może ktoś inny dokładniej mi powie Połączenie przewodów układu scalonego lampki solarnej
    skorakora
    Level 4  
    Sugerując się płytką...
    S+ (solar+) plus solaru
    B+ (baterry+) plus baterii
    LED + (light emiting diode) plus żarówki
    Pozostałe kabelki należy interpretować podobnie
    EDIT:
    W tym przypadku wszystkie minusy łączysz ze sobą
    PS: wątpię że tą żaróweczkę tym zasilisz
    Gumis321
    Level 5  
    Czyli te trzy białe mam załączyć razem?
    skorakora
    Level 4  
    Jeśli one są minusami baterii solaru płytki oraz żarówki to tak
    gumisie
    Level 43  
    Gumis321 wrote:
    mam problem z połączeniem przewodów do układu
    Moim zdaniem, większym "problemem" jest zastosowanie żarówki zamiast diody LED (przetwornica, prądowo się nie "wyrobi").
    Poza tym pozostaje kwestia akumulatora.
    To coś (załączniku), to "bateria", czy akumulator ?.
    Gumis321
    Level 5  
    Bateria, tak było od początku a żarówka jest tylko tymczasowo ale gdy wsadze diodę o napięciu 3v to będzie świecić?
    klamocik
    Level 31  
    Byłby to prawie cud by żarówka zapracowała na przetwornicy ale jak będzie 1,5V to prawdopodobnie układ to popchnie, i wysiądzie. kolego lampki z 1,5 robią koło 5V a ty żarówką robisz zwarcie.
    Gumis321
    Level 5  
    Dzięki za odpowiedź ale tak z ciekawości mógłbyś wytłumaczyć dlaczego tak jest bo się na tym nie znam