Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LTE Czy zakup routera z anteną znacząco poprawi prędkość?

FlyHighOnSky 08 Feb 2019 14:33 339 1
    FlyHighOnSky
    Level 1  
    Witam zastanawiam się nad kupnem routera wraz z anteną kierunkową LTE aby wzmocnić sygnał u mnie w domu co mam nadzieję znacząco wpłynie na prędkość internetu. Obecnie korzystam z LTE od Play używając mobilnego routera Huawei e5573c.

Obok mojego miejsca zamieszkania znajdują się dwa nadajniki LTE które obsługują pasma

#1 W odległości 3.03 km
    LTE 800
    LTE 1800
    LTE 2100
    LTE 2600
    GSM 1800
    UMTS 900
    UMTS 2100

#2 W odległości 2.78 km
    LTE 800
    LTE 1800
    LTE 2100
    GSM 1800
    UMTS 900
    UMTS 2100

Wynik speed test gdy nikt nie korzysta z internetu.
    Niestety to samo wi fi w domu używają 3 osoby z czego 5 urządzeń jest podłączonych cały czas i gdy wszyscy razem korzystamy z internetu wtedy wyniki z speedtest wachają się po 2-3Mbps Download 0.5Mbps Upload

Wynik z network cell z telefonu

I teraz chciałbym wiedzieć czy zakup takiego zestawu, znacząco wpłynie na prędkość internetu czy odległość od nadajników może tu być przeszkodą. Jaki router z anteną możecie polecić do użytku domowego tak żeby każdy mógł swobodnie oglądać i pobierać filmy nie przeszkadzając przy tym innym.

Z góry dzięki za pomoc :)
    matek451
    Conditionally unlocked
    NCI nie pokazało żadnych danych dotyczących BTS-a Play i pasma LTE z którego korzystasz, brak tez lokalizacji . Parametry sygnału dostateczne. Trzeba sprawdzić czy ten E5573 wspólpracuje z LTEwatchH, Toolboxem,LTEinspecteur lub HManagerem. To aplikacje które pozwalają na Huawei wymusić konkretne pasmo LTE lub agregacje pasm LTE. Parametry sygnału, pasmo LTE i CID BTS-a. Oczywiście pytanie o zakup routera z agregacją pasm LTe w Play jest zasadne, podobnie jak anteny zewnętrznej ale testy można wykonać na tej zabawce E5573 .