Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz Rohnson R-9220 błąd E5

08 Lut 2019 15:39 249 1
 • Poziom 1  
  Witam. Mam problem z osuszaczem powietrza firmy Rohnson. Do tej pory chodził normalnie aż wyrzuciło błąd/komunikat E5 którego nie ma nawet w instrukcji obsługi. Gdy wyrzuci błąd żaden przycisk w osuszaczu nie działa, pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Teraz pochodzi 5-10 min i znów wyrzuca błąd. W czasie pracy nie zbiera wody a sprężarka jest strasznie gorąca. Raz wyrzuciło też błąd F0 (sprężarka skończyła pracę. silnik wentylatora nadal pracuje: wyciek czynnika chłodniczego lub/i system jest zablokowany). Problem pojawił się również u kolegi który również ma ten sam osuszacz powietrza tylko ze u niego jest tylko błąd E5. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
 • Poziom 23  
  Cóż resurs tego urządzenia dobiegł końca. Masz problem ze sprężarką ,którego geneza może być różna. Odstawiałbym zatarty kompresor lub zapchany filtr czynnika,bo brak czynnika raczej powodowałby brak rozruchu sprężarki.
  Istnieje jeszcze nikła nadzieja , że przyczyna leży po stronie zaworów(zaworu) przełączających cykl pracy grzanie/chłodzenie.
  W innym przypadku bez specjalistycznego serwisu się nie obejdzie, ale pozostaje kwestia opłacalności naprawy. Bardziej ekonomicznie wyjdzie chyba zakup większego klimatyzatora z funkcją osuszania, który przystosowany jest do bardziej ostrych reżimów pracy.
  Wrzuć fotografie wnętrza może coś podpowiem w sprawie lokalizacji poszczególnych elementów, w tym zaworów.