Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ariston AVSL 85 kody błędów

07 Wrz 2005 08:54 6466 21
  • Poziom 20  
    Mam pralkę na gwarancji i od 2-miesięcy serwis nie potrafi jej naprawić. Wymienili już programator,wiązkę, hydrostat i pralka nadal zawiesza się. Serwisant stwierdził, iż występuje kod błędu f..(przekroczenie czasu grzania). Po ciężkich bojach, stwierdził iż napięcie zasilania jest niestabilne i pralka ma prawo się zawieszać. Faktem jest iż napięcie jest niestabilne bo sąsiad założył sobie małą fabryczkę i szarpie z lini niezłe prądy. Napięcie jest w granicach od 210v-230v mierzyłem miernikiem FLUKE 87 z funkcją zapisu rekordów min-max 100ms.Dziwne jest to iż pralka zatrzymuje sie w tej samej pozycji po praniu zasadniczym przed płukaniem, niezależnie od napięcia zasilania w tym momencie. Czy jest możliwy taki objaw z winy napięcia czy serwis znalazł sobie wymówkę swojej nieudolności. Jeżeli ktoś posiada jakąkolwiek dokumentacje do tej pralki proszę o udostępnienie. (choćby kody błędu)
  • Poziom 12  
    Serwis poprostu nie potrafi poradzić sobie z problemem. Dowodem tego jest choćby to, że najpierw wymienili pare elementów by dojść do takiego stwierdzenia... Jak ma Pan pralkę na gwarancji to nie radzę w niej cokolwiek "grzebać". Radze porzyczyć od kogoś stabilizator napięcia lub UPS ale z tym może być problem ponieważ musiałby być odpowiedniej mocy (najmiej 3000VA) jeśli byłyby problemy z egzekwowaniem praw gwarancyjnych by udowodnić że problem nie leży w zasilaniu. W razie kłopotu ze znalezieniem sprzętu można przewieść pralke do jakiegoś znajomego gdzie napięcie jest stabilne i jeśli usterka nie ustąpi tam wezwać serwis.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Czy nikt nie ma kodów błedu do tej pralki.
  • Specjalista AGD
    grzegorz dob. napisał:
    Czy nikt nie ma kodów błedu do tej pralki.

Zapytaj serwis, co stwierdził błąd F (?)
    :!:
    A wąż spustowy, to jak masz podłączony?
    A może używasz "wynalazczych" proszków i system/elektronika wykrywa nadmiernie pienienie się?
    A może nikt z nas nie zna kodów błędów pralki?

Same pytania, na które odpisz!
  • Poziom 20  
    Jeżeli Vizir to wynalazek, to ok. Serwisant prawdopodobnie powiedział f8, ale nie podałem, bo nie jestem pewien. Na pewno stwierdził, iż "jest to niedogrzanie w czasie". Ze tnie sobie w kulki to prawie jestem pewien, bo jeżeli on stwierdza, iż wszystko już wymienił co mogło powodować ten błąd, to się myli. Został jeszcze układ pomiaru temperatury, ponieważ pralka na jakiejś podstawie stwierdza temperaturę zadaną z rzeczywistą. Dziś zawiozłem pralkę do znajomych, mają taką samą to przetestują. Odnośnie węża, to jest włożony do sedesu.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    grzegorz dob. napisał:
    tnie sobie w kulki to prawie jestem pewien, bo jeżeli on stwierdza iż wszystko już wymienił co mogło powodować ten błąd to się myli został jeszcze układ pomiaru temperatury, pomieważ pralka na jakiejś podstawie stwierdza temperature zadaną z żeczywistą

"Układ pomiaru temperatury" i cała reszta są na płycie, którą już podobno wymienili. Więc - jeżeli "lecą w kulki", to z czymś innym.
    Niedogrzewanie w czasie może powodować grzałka (teoretycznie), zwłaszcza ta z zabezpieczeniem.
  • Poziom 20  
    Sory ale czujnik temperatury nie jest na płycie. Odnośnie tej grzałki z zabezpieczeniem to na czym ono polega. (termobimetal?)który rozłącza przy osiągnięciu zawysokiej temperatury.

Bleble nikt nie obniżał sedesu od wielu lat a przez półtora roku podłaczenie pralki się nie zmieniło.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Wiadomość dla Bleble. Sedes jest na wysokości 45cm, tylko jaki to ma związek. Przez póltora roku się nie zawieszała, a sedes był na tej samej wysokości. Związku sedesu z przekroczonym czasem grzania to w ogóle nie rozumiem.
    Pozdrowienia.
  • Specjalista AGD
    Grzałka może mieć przebicie.
  • Specjalista AGD
    grzegorz dob. napisał:
    Sedes jest na wysokości 45cm, tylko jaki to ma związek. Przez póltora roku się nie zawieszała, a sedes był na tej samej wysokości. Związku sedesu z przekroczonym czasem grzania to w ogóle nie rozumiem.

Wbrew pozorom, ma to związek.
  • Poziom 20  
    Panowie dla świętego spokoju sprawdzę, w tej chwili pralka znajduje się w innym miejscu i zastępuje identyczną pralkę, jeżeli tam się nie zawiesi, przewrócę dom do góry nogami , ale o ile pamiętam to spust też jest na podobnej wysokości. Aż boję się pisać że u mnie jest na przedłużaczu elektrycznym(3x1.5mm²; sam robiłem). Bo jeżeli napiszecie że np. nie dobrałem długości fali, lub piąta harmoniczna jest niestabilna to wymiękam. Mam nadzieje że nie obrazicie się na ostatnie zdanie, jestem trochę zdesperowany. Po dłuższym zastanowieniu się to serwisant też Niemiec skoro nie zauważył takich błędów podłączenia (zgodnie z instrukcją firmy Ariston).

Zdrowia.
    grzegorz dob. napisał:
    Po dłuższym zastanowieniu się to serwisant też Niemiec skoro nie zauważył takich błędów podłączenia (zgodnie z instrukcją firmy Ariston).

Odbiegam od tematu, ale jak na Niemca zbyt dobrze posługujesz się j. polskim (no, może poza ortografią) ;)
  • Specjalista AGD
    :arrow: elektryk2000
    O co chodzi Ci z tym "też" ?
    zayzayer napisał:

O co chodzi Ci z tym "też" ?

Mój sąsiad (Polak dla jasności) po kilkumiesięcznym pobycie w Niemczech skomentował wyrzucenie papierka przez chłopaczka w taki sposób: u nas by zapłacił 100 marek mandatu!!
    Szybko zmienił narodowość i zapomniał 40 lat spędzonych w Polsce...

Mniej więcej taki ma to związek.
  • Poziom 20  
    Widzę panowie że znaleźliście sobie temat zastępczy tj. moja ortografia(za którą przepraszam, poprawie się), ale jak się nie wie co napisać na konkretny temat, to tak jest.
    Nie chodzilo mi o Twoja ortografie, jest mi obojetne jak piszesz.
    Co do Twojego problemu to Koledzy wcześniej poradzili w zakresie najbardziej prawdopodobnej przyczyny tylko Ty z uporem maniaka nie przyjmujesz tego do wiadomosci bo "caly czas bylo dobrze"...
  • Poziom 20  
    Elektryk2000 dziękuje za słowa otuchy, obserwowałem tą pralkę wiele razy i nie było objawów które opisywaliście, oczywiście jeżeli woda wylewała by się to pralka mogła by się tak zachowywać. Największym bólem jest że sam nie mogę się do niej dobrać, bo jest na gwarancji. W tej sytuacji muszę udowodnić serwisowi, że jest uszkodzona, bez dobrania się do niej jest to uciążliwe, bo muszę ją testować i innych ludzi. A sam wiesz że jest to zawracanie komuś głowy i potrzeba na to czasu, nie tylko mojego. W tej sytuacji potrzebne mnie są bardziej narzędzia walki z serwisem.
    Pozdrowienia