Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toyota corolla verso 2.2 dcat - Na zimnym silniku nie reaguje na gaz

09 Lut 2019 06:53 870 5
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z moja Toyota, obszukalem sie na forum ale nie znalazlem podobnej usterki i rozwiazania problemu. Otóż na zimnym silniku po odpaleniu swieca sie 3 zolte kontrolki i nie reaguje na pedał gazu, natomiast po rozgrzaniu silnika gdy zgasnie niebieska kontrolka temperatury wszystko działa poprawnie. Po podlaczeniu kompa wyszedł błąd p0093 nieszczelność w układzie paliwowym. Pojechalem do gościa który naprawia Toyotę i Lexusa i stwierdził ze wtryski są dobre i nie ma co w nich ruszać i wymienil tylko jakiś czujnik na listwie. Niestety bez efektu. Nadal jest to samo. Dzieje sie to tylko na zimnym silniku. Jeśli macie jakieś pomysły na usuniecie tej usterki to proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Diagnostyka ż podglądem parametrów.
    Sterownik zgłasza "nieszczelność " więc pewnie niskie ciśnienie paliwa.

F.paliwa ? Pompa wstępna tam jest ?
  • Poziom 9  
    Dokladnie. Sprawdził parametry wtryskiwaczy i stwierdził, że nie ma co ruszać bo działają jak u nowego. A ta Pompa wstępna czyli elektryczna w zbiorniku? Będę potem na garażu to przyjrzę się jeszcze. A Filtr paliwa wymieniony na nowy.

Moderowany przez szymitsu21:

Poprawiłem pisownię.

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

• Pomocny post
    Moderator Samochody
    Tak, pompa w zbiorniku.

Ważne, żeby podgląd parametrów zrobić w momencie jak występuje problem.
  • Poziom 9  
    Potem sprawdze ta pompę. A parametry no to muszę jechać i zostawić auto u tego mechanika zeby dobrze wystyglo przez noc. Bo to tak jakby na "ssaniu" brakowało mu paliwa gdy jest potrzebna wieksza dawka, cisnienie nagle spada i łapie błąd. Cos chyba w tym stylu?