Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer nie gra tylko puka - Subwoofer nie działa lecz cały czas membrana się

Szymeq151 09 Feb 2019 08:38 1356 5
    Szymeq151
    Level 4  
    Cześć mam problem podłączyłem w samochodzie wzmacniacz Wzmacniacz audio 2.1 TPA3116D2 2x50W+100 subwoofer i mam problem ponieważ po podłączeniu wszystko niby działa głośniki przednie grają a sub nie gra lecz cały czas membrana się chowa i wychyla co sekundę robiąc charakterystyczne " puk " wie ktoś może jak to naprawic dodam że sprzęt leżał jakiś czas nieużywany ale wczesniej wszystko pięknie gralo sub tez
    Gunslinger
    Level 30  
    Nie świeci się dioda protect? Wzmacniacz załącza się i od razu odcina go zabezpieczenie. Jak głośnik nie ma zwarcia, to jest uszkodzony.
    Szymeq151
    Level 4  
    Teraz sobie przypomniałem ze raz przypadkowo zrobiłem zwarcie i wywaliło bezpiecznik teraz go wymieniłem wszystko działa oprócz subwoofera cały czas puka a nie gra
    Gunslinger
    Level 30  
    Wcześniej nie spojrzałem sobie na model wzmacniacza, nie ma on diody protect. Zaczął bym od najprostszego. Sprawdził bym czy ma poprawne zasilanie, czy głośnik nie robi zwarcia dla niego, czy nie ma zwarcia na sygnale. Jak nie, to szukać usterki elektronicznej.
    Szymeq151
    Level 4  
    Zasilanie jest napewno dobre a w jaki sposób sprawdzić czy nie ma zwarcia ? Trochę zielony jestem w tym temacie
    zworys
    Level 39  
    Szymeq151 wrote:
    czas membrana się chowa i wychyla co sekundę robiąc charakterystyczne " puk "

To świadczy o uszkodzeniu. Czy zasilanie jest PEWNE - ( nie ma spadków na zaciskach wzmacniacza ) Skąd pewność że
    Szymeq151 wrote:
    Zasilanie jest napewno dobre

było to mierzone, sprawdzane miernikiem?
    Jeśli zasilanie jest sprawne ( sprawdzone ) to uszkodzenie jest w samym wzmacniaczu.