Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć wifi, powiadomienie ,,Błąd certyfikatu SSL"

09 Lut 2019 15:50 243 3
  • Poziom 3  
    Dzień dobry,
    Od jakiegoś czasu w mojej szkole zmieniono zabezpieczenia wifi.
    jestem kinomanem, w szkole jest światłowód a w domu mam LTE z ograniczeniem do 50gb. Zamontowanie światłowodu jest niemożliwe (mam około 1km do tej stacji czy czegoś). Wracając do tematu. W szkole założyli jakieś nowe zabezpieczenie.
    Ile kroć loguje się do sieci (nie ważne w jakiej przeglądarce) wyskakuje mi powiadomienie ,,Błąd certyfikatu SSL" cz jakoś tak. podpytałem się wf'isty i powiedział mi o tych nowych zabezpieczeniach. Jednak nie ma co liczyć, że mi pomoże.

Macie może jakieś pomysły?

usunięty zbędny wulgaryzm /salmon/
  • Moderator - Sieci, Internet
    Z jakiegoś powodu sieć jest zabezpieczona... Jeśli szkoła dopuszcza do niej, to na jakichś zasadach. Jeśli je z kolei spełniasz - zgłoś się do kogo trzeba, zapewne taki dostęp dostaniesz..

Guciofucioo napisał:
    Zamontowanie światłowodu jest niemożliwe (mam około 1km do tej stacji czy czegoś)

Dla światłowodu to żadna odległość. Inna sprawa - możliwość podłączenia do sieci, koszty instalacji...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Guciofucioo napisał:
    Ile kroć loguje się do sieci (nie ważne w jakiej przeglądarce) wyskakuje mi powiadomienie ,,Błąd certyfikatu SSL" cz jakoś tak. podpytałem się wf'isty i powiedział mi o tych nowych zabezpieczeniach. Jednak nie ma co liczyć, że mi pomoże.

Pewnie w nagłówku strony jest https a nie stare i dziurawe http.
    Guciofucioo napisał:
    jestem kinomanem

Z jakich adresów korzystasz?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Co to się porobiło. Do szkoły chodzi się po to, aby sobie filmy pobierać i w CSa pyknąć. Potem na maturze pytania z grupy "pokoloruj drwala" i jeszcze amnestie potrzebne, bo płacz ile to osób nie zdało.
    Jak nie działa Ci certyfikat, to masz dwie możliwe przyczyny: źle ustawiony czas w systemie lub administrator oparł zabezpieczenia o klucze asymetryczne. Idź do niego, to Ci wygeneruje potrzebną parę kluczy - publiczny szkoły i prywatny użytkownika.