Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man Tgx 2010 - Wymiana sprężarki powietrza lub głowiczki

uhr 09 Lut 2019 21:27 192 6
  • #1 09 Lut 2019 21:27
    uhr
    Poziom 17  

Koledzy mam pytanie wymieniacie kompletną sprężarkę? czy warto pokusić się o wymianę samej głowicy sprężarki kompresora ?
    Zawsze wymieniałem całość ale w manie jest dostępna sama głowiczką.
    Regeneracja i zestawy naprawcze odpadają bo zawsze miałem z nimi problem.

Dzięki !

0 6
  • #2 09 Lut 2019 22:38
    darfur5
    Poziom 30  

Lepiej wymienić całą sprężarkę , markową i mieć spokój na długi czas.

0
  • #3 10 Lut 2019 08:11
    kakibara
    Poziom 28  

Jeżeli sciagniesz glowiczke możesz ocenić co jest uszkodzone np. blaszka, która to najczęściej ulega uszkodzeniu. Masz zwykły kompresor czy sterowany zaworem pneumatyczno-elektrycznym ze sprzeglem?

0
  • #4 10 Lut 2019 08:26
    uhr
    Poziom 17  

Man tgx 440 zwykle myśle już kilka całych wymieniłem tam jest tylko napęd stały i nic więcej.
    Problem z blaszkami taki że z zamienników raz w wymieniłem na zestaw naprawczy ale i tak po tygodniu nowy cały kompresor wsadziłem.
    Nie wiem czy to kwestia zestawu naprawczego czy coś źle zrobiłem ale wątpię raczej wsio ok zrobiłem z drugim razem poszło mi powietrze do układu chłodzenia a wszystko jak należy skręcone było :(

0
  • #5 10 Lut 2019 11:25
    darfur5
    Poziom 30  

Ja też stosowałem zestawy naprawcze i zamienniki bo tańsze ale wozy wracały na to samo mimo że robiłem wszystko tak jak powinno być i podpierałem się instrukcjami serwisowymi bo może coś pominąłem.Potem montowałem całe sprężarki po regeneracji ( firmy krzak) i problemy były podobne.W końcu padła decyzja na montaż oryginalnej i koniec kłopotów.

0
  • #6 10 Lut 2019 12:34
    uhr
    Poziom 17  

Ale można całą kompletną głowiczkę spiętą w całości kupić w man oryginał więc całą górę się przekręca bez ingerowania w środek głowiczki .
    Ten patent może się sprawdzi bo to zawsze leci po regeneracji mało kiedy tłok poniżej.
    Czy jak myślicie? Ktoś może już brał z mana?

0
  • #7 10 Lut 2019 13:01
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Jeśli kompresor puszcza olej do układu wymień całość,
    jeśli powietrze do płynu wymień głowice kompresora
    Ja stosuje zamienniki vaden do volva,mercedesa, renówki dxi, dafa i jestem zadowolony.

0