Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki

09 Lut 2019 21:49 447 6
 • Poziom 17  
  Cześć,

  Prośba o pomoc przy naprawie kuchni indukcyjnej Indesit VIB644CE. Płyta ma problem z dwoma palnikami pokazuje błąd "F5". Pozostałe dwa działają bez problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Co może oznaczać taki błąd? Gdzie szukać usterki jakie elementy pomierzyć lub wymienić?
  Prośba o wskazówki. Dziękuje.
  Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki
 • Poziom 17  
  Dziękuje, to widziałem.
 • Poziom 1  
  Witam
  Mam ten sam problem, nie działają 2 prawe palniki. Mam zamiar wymienić tranzystor 40RR21 bo prawdopodobnie to jest przyczyna problemu.
  Byłem podczas uszkodzenia przy płycie i podczas uszkodzenia wybiło zabezpieczenia. Po podaniu napięcia wyskoczył błąd F5 na 2 prawych palnikach. Na razie kuchenka działa na połowie.Jeśli nie pomoże wymiana tranzystora to chętnie nawiąże kontakt z Panem w celu ewentualnej wymiany części z uszkodzonej płyty.
  Mój mail skotinet(malpa)gmail.com
  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam że chodzi o tą samą płytę Indesit VIB644CE. Zresztą minęło 3 lata i 1 miesiąc od zakupu i padła. Dobrze że nie przedłużałem gwarancji na 36 miesięcy.
 • Specjalista AGD
  Ostatnio plaga tych tranzystorow w tych modułach mocy. Moim zdaniem najgorzej i najsłabiej wykonana elektronika jaka jest montowana w indukcjach.
 • Poziom 17  
  Zamieniłem stronami te tranzystory 40RR21 z dwóch działających palników i bez zmian. Prawa strona jak nie działa tak nie działa. Wymieniłem także tranzystor mocy FGA25N120. Może jakieś inne pomysły ?
 • Specjalista AGD
  Procka zawarło zapewne. Na tacy nikt Ci nie powie co masz zmierzyć. Musisz leciec z pomiarem od tych spalonych tranzystorow aż po same sterowanie.