Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki

09 Feb 2019 21:49 2034 6
 • Level 17  
  Cześć,

  Prośba o pomoc przy naprawie kuchni indukcyjnej Indesit VIB644CE. Płyta ma problem z dwoma palnikami pokazuje błąd "F5". Pozostałe dwa działają bez problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Co może oznaczać taki błąd? Gdzie szukać usterki jakie elementy pomierzyć lub wymienić?
  Prośba o wskazówki. Dziękuje.
  Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki Indesit VIB644CE - Błąd F5 - Nie działają dwa palniki
 • Level 17  
  Dziękuje, to widziałem.
 • Level 1  
  Witam
  Mam ten sam problem, nie działają 2 prawe palniki. Mam zamiar wymienić tranzystor 40RR21 bo prawdopodobnie to jest przyczyna problemu.
  Byłem podczas uszkodzenia przy płycie i podczas uszkodzenia wybiło zabezpieczenia. Po podaniu napięcia wyskoczył błąd F5 na 2 prawych palnikach. Na razie kuchenka działa na połowie.Jeśli nie pomoże wymiana tranzystora to chętnie nawiąże kontakt z Panem w celu ewentualnej wymiany części z uszkodzonej płyty.
  Mój mail skotinet(malpa)gmail.com
  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam że chodzi o tą samą płytę Indesit VIB644CE. Zresztą minęło 3 lata i 1 miesiąc od zakupu i padła. Dobrze że nie przedłużałem gwarancji na 36 miesięcy.
 • Home appliances specialist
  Ostatnio plaga tych tranzystorow w tych modułach mocy. Moim zdaniem najgorzej i najsłabiej wykonana elektronika jaka jest montowana w indukcjach.
 • Level 17  
  Zamieniłem stronami te tranzystory 40RR21 z dwóch działających palników i bez zmian. Prawa strona jak nie działa tak nie działa. Wymieniłem także tranzystor mocy FGA25N120. Może jakieś inne pomysły ?
 • Home appliances specialist
  Procka zawarło zapewne. Na tacy nikt Ci nie powie co masz zmierzyć. Musisz leciec z pomiarem od tych spalonych tranzystorow aż po same sterowanie.