Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Atlas Copco XAS 66 - Po wymianie filtrów i oleju, gaśnie gdy puszczę stacyjkę

09 Lut 2019 23:10 498 2
  • Poziom 5  
    Witam, jestem nowy na forum, więc przepraszam jak się temat powtórzy, niestety nie mogę znalesc.
    Mój problem polega na tym że, miałem sprawny kompresor śrubowy Atlas Copco XAS 66 z 97r. Po wymianie wszystkich filtrów i olejów ( w separatorze i silniku )
    Nie mogę odpalić kompresora, po przekręceniu stacyjki odpala, aczkolwiek nie gaśnie lampka tak jak wcześniej, po ok 5 sec.
    Gdy tylko odpalę i puszczę kluczyk, kompresor gaśnie, po zmostkowaniu kabli od czujnika ciśnienia oleju, chodzi poprawnie ( sprawdzałem tylko prze 10 sec )
    Czy mógłby się od tak zepsuć czujnik ciśnienia oleju ?
    Wspomnę że w silniku był stary olej ale tylko 5l, bo część spuściłem po wykręceniu chłodnicy w celu wyczyszczenia jej z zewnątrz.
    Wcześniej działał bez zażutów.
    Proszę o pomoc i przepraszam jak zdublowałem temat, bądź nie jest w tym dziale co trzeba.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Problem rozwiązany, pompa nie mogła zassać oleju bo był odwrotnie założony termostat. Głupota ale, błądzić rzeczą ludzką.
    Pozdrawiam