Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ropam Optima - Rozmieszczenie czujek - prośba o opinie

09 Lut 2019 23:34 306 1
  • Poziom 8  
    Witam planuję sam rozłożyć przewody pod instalację alarmową pod centralę Ropam Optima którą już zakupiłem i po lekturze alarmowej planuje to zrobić w następujący sposób.

- Czujki oznaczone na czerwono (być może niektóre np w łazience(12) nadmiarowo ale chcę używać do sterowania oświetleniem)
    - 2 Manipulatory na zielono - przy wejściu (1) i w strefie nocnej pomiędzy sypialniami (8 i 9)
    - 2 czujki dymu i ciepła na niebiesko - w kotłowni(14) i kuchni(3)
    Prawdopodobnie w kotłowni dojdzie jeszcze czujnik tlenku węgla oraz gazu ziemnego DK-24.A GAZEX 12V DC
    - 2 sygnalizatory na pomarańczowo - jeden wewnętrzny w holu(6) i jeden zewnętrzny
    - 4 czujki wibracyjne VIBRO na fioletowo - na drzwiach wejściowych do domu(1) i kotłowni(14) oraz drzwiach tarasowych w salonie(4) i sypialni(8)
    - Kontaktrony w oknach i drzwiach plus brama garażowa.

Proszę o opinię czy takie rozmieszczenie jest optymalne dla parterowego domku?
    Największe wątpliwości mam jeżeli chodzi o salon(4) czy jedna czujka wystarczy i wydaje się że będzie lekko niechroniona strefa przy jadalni oznaczona na żółto.

Centrala będzie na nieużytkowym poddaszu do którego nie ma żadnego wejścia z zewnątrz (brak okien dachowych .. nawet kominów :-)) więc przy niej chyba nie musi być żadnej czujki .. ale może zrobię żeby sterowała światłem jak tam będę wchodził.

Nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem dwóch stref .. chciałbym mieć strefę 2 (nocną) żeby uzbrajać alarm na noc. Czy w takim przypadku jako druga strefa to byłyby pomieszczenia 6,8,9,10,11,12 (do pralni(7) raczej na noc nie będę wchodził).

Z góry dziękuję za opinie i sugestie.

Ropam Optima - Rozmieszczenie czujek - prośba o opinie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Z informacji uzyskanych na forum Ropam takie rozmieszczenie wydaje się akceptowalne.