Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą

10 Lut 2019 17:13 327 4
  • Poziom 8  
    Witam, mam odtwarzacz Technics SL-P1, po wsunięciu szuflady z płytą czy bez płyty, odtwarzacz wydaje dziwny dźwięk z okolicy napędu, tak jakby coś zostało zablokowane, a nie może pracować? Pasek od silniczka szuflady jest dobry. Czyściłem soczewkę ale bez zmian. Odtwarzacz posiada blokady lasera i napędu, ale one są odblokowane. Jak włożę płytę to nawet nie ruszy odrobinę. Na wyświetlaczu tylko 00:00. Odtwarzacz w środku zakurzony i widać, że nie ruszany.
    Filmik z pracy odtwarzacz i ten dziwny dźwięk po wsuniętej szufladzie:

Rozkręciłem obudowę i rozebrałem trochę mechanizm lasera i zauważyłem, że ten drugi silniczek który porusza laser chodzi i on daje ten dźwięk ale pasek się nie kręci, stoi w miejscu, laser też jest sztywny, nie można go przesunąć po szynach, ciężko jest dojść do tego drugiego paska.
  • Poziom 20  
    Na filmie mało widać.Do wymiany paski wszystkie.Sprawdzić kółka napędowe na osiach silników, potrafią po latach pękać a sprzęt już swoje ma.Po po głosie pracy mechanizmu słychać że silnik napędu pracuje na "pusto". Nie napisał kolega czy przed awarią sprzęt działał poprawnie.
  • Poziom 17  
    trunek_5 napisał:
    ten dziwny dźwięk po wsuniętej szufladzie:
    dźwięk wydaje ślinik od napędu tacki,

Do sprawdzenia krańcówka oraz mechanika - najprawdopodobniej w którymś momencie jest zbyt duży opór i pasek się ślizga lub jest zużyty,
  • Poziom 8  
    tak jak pisałem wcześniej ten drugi silniczek pracuje z wyczuwalnym oporem a pasek stoi w miejscu, mechanizm lasera tez jest unieruchomiony, nie wiem co może być powodem i co tam w środku blokuje. Na metalowych prowadnicach co porusza sie laser zero smaru, są suche.

Sprzęt kupiony z sieci i sprzedawca twierdził ze sprawny. Ogólny stan wizualny jak nowy.

Jak sie dostac do tego drugiego paska?
    Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą

Dodano po 4 [godziny] 44 [minuty]:

udało mi sie dojść do paska. tylko nie wiem jak co wyjąc? po jego zdjęciu i podłączeniu silniczka do reszty urządzenia silniczek chodzi cały czas, ta mosiężna część na której jest założony pasek kreci się po delikatnych ruchach wiec nie ma większego oporu. Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą

Dodam jeszcze ze nie jestem elektronikiem Odtwarzacz Technics SL-P1 - dziwnie buczy i nie kręci płytą

Dodano po 3 [minuty]:

nie wiem jak wyjąc stary pasek i włożyć jakieś inny nowy zamiennik

Dodano po 6 [godziny] 42 [minuty]:

Odtwarzacz działa, dostałem się do paska i wymieniłem go na zwykły oring , i chodzi wczytuje płyty bez problemu. troszkę gorzej CD-R . Odtwarzacz jest trochę czuły na drgania , Myślę ze teraz będzie chodził bez problemu. Dźwięk super
  • Poziom 34  
    trunek_5 napisał:
    Witam, mam odtwarzacz Technics SL-P1, po wsunięciu szuflady z płytą czy bez płyty, odtwarzacz wydaje dziwny dźwięk z okolicy napędu, tak jakby coś zostało zablokowane, a nie może pracować? Pasek od silniczka szuflady jest dobry. Czyściłem soczewkę ale bez zmian. Odtwarzacz posiada blokady lasera i napędu, ale one są odblokowane. Jak włożę płytę to nawet nie ruszy odrobinę. Na wyświetlaczu tylko 00:00. Odtwarzacz w środku zakurzony i widać, że nie ruszany.
    Filmik z pracy odtwarzacz i ten dziwny dźwięk po wsuniętej szufladzie:

Rozkręciłem obudowę i rozebrałem trochę mechanizm lasera i zauważyłem, że ten drugi silniczek który porusza laser chodzi i on daje ten dźwięk ale pasek się nie kręci, stoi w miejscu, laser też jest sztywny, nie można go przesunąć po szynach, ciężko jest dojść do tego drugiego paska.

Lasera nie przesuniesz reka bo jest na slimaku.