Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG650 - brązowy wyciek wody.

ozman 07 Wrz 2005 10:50 3136 4
  • #1 07 Wrz 2005 10:50
    ozman
    Poziom 21  

Podczas płukania pojawił sie minimalny wyciek wody z rdzą, podniosłem pralke ręką sprawdziłem gdzie ciekinie i wszedzie sucho. Filtr pompy zbadałem i wszystko ok. Pralka tak poprała jesze 2 razy pez problemu i znowu brązowy wyciek tyle że coraz wiekszy. Trzeba było przerwć cykl i wypompowac wodę.

Prosze o radę co sie najszczęściej psuje i może powowdować wyciek. Pralka nigdy nie była serwisowana. Ma ok 10 lat. Wygląda na nieszczelnośc jakiegoś uszczelniacza.

Jak tą pralke rozerbrać by zdiagnozować przyczyne na 100%.

Dziękuję.

0 4
  • Pomocny post
    #2 07 Wrz 2005 11:02
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Wrz 2005 11:54
    ozman
    Poziom 21  

Tak to łożyska poszły bo widać wszystko zalane rdzą z tamtego miejsca.
    dziekuję

A teraz czy możliwa jest wymiana ich przez amatora AGD lecz pojętnego :D.

Jaki jest koszt zakupu łozysk? A ile powinni zainkasować w serwisie?

Byłbym wdięczny jak ktoś by mi z grubsza powiedział jak do takiej wymiany sie zabrać.

Pozdrawiam! i dzkiejuje za pomoc.

0
  • #4 07 Wrz 2005 12:03
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Lis 2005 12:01
    ozman
    Poziom 21  

Dziekuje!

Poradziłem sobie sam.

Uszkodziny był V-orin woda szła na łoszysko po stronie czynnej przez co całe pordzewiało. Wymiana polegała na zdje ciu koła pasowego za pomocą 2 śróbokretów i młotka, nastepnie zdjecie pokrywy zbiornika po uprednim odłaczeniu przewodów. Wybicie z pokrywy łozyska i założenie nowego w taki sam sposób, założenie uszelki na wał bębna. przy okazji usunałem pokłady kamienia z grzałki i miejsc przyległych, jeszcze troche i by poszła grzałka bo juz widac byl na niej nadpalenie ale na szceście działa dobrze.

Pozdrawiam

0