Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odtworzyć nagrania z rejestratora (zapisane na pendrivie) na telewizorze

10 Lut 2019 17:28 639 11
  • Poziom 3  
    Witam

Mam na pendrivie nagrania z rejestratora kamer od sąsiada (ma rejestrator HiKVISION, ale nie wiem dokładnie jaki model) i chciałbym je puścić u siebie na telewizorze, którego używam również do podglądu z moich kamer i podłączony mam rejestrator (do tego telewizora). Model telewizora to Sony KDL-65W857c, model mojego rejestratora to HIKVISION DS-7608NI-K2. Nie wiem czy nagrania z rejestratora (sąsiada), które mam na pendivie powinienem podłączać pod telewizor czy pod rejestrator? Gdy podłączam po telewizor to mi tylko ciągle ładuje pliki i nic się nie dzieje, nie mogę ich odtworzyć. Z kolei z gdy podpinam pendrive z nagraniami do mojego rejestratora to nie wiem jak go odtworzyć i czy w ogóle da się przez rejestrator odtwarzać nagrania z kamer? Zaznaczam że nie znam się na tych sprawach więc rozwiązanie może być banalne.

Na komputerze nagrania mi działają choć też musiałem się trochę namęczyć by znaleźć odpowiedni program. WMP nie odtwarza mi na komputerze tych nagrań, a z kolei na AllPlayer nie mogłem przewijać części nagrań, ale zainstalowałem VSPlayer i działa. Jedynie brakuje mi opcji przewijania co 10 sekund lub więcej, więc jak ktoś zna jakiś program co odtworzy nagrania bez zarzutów na komputerze i z opcją przewijania co 10 s lub więcej to będę wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Rejestrator w czasie archiwizacji ma opcję dodania swojego odtwarzacza i zapisu plików w formacie .mp4 które mogą być (choć nie muszą) widoczne na telewizorze.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Czesław Adamski napisał:
    Nie wiem czy nagrania z rejestratora(sąsiada) które mam na pendivie powinienem podłączać pod telewizor czy pod rejestrator?

Pod telewizor...

Przekonwertuj te nagrania przy pomocy programu np Pazera Free Audio Video Pack 2.20.

sosarek napisał:
    Rejestrator w czasie archiwizacji ma opcję dodania swojego odtwarzacza i zapisu plików w formacie .mp4 które mogą być(choć nie muszą) być widoczne na telewizorze.

@sosarek pisałem o tym w innym temacie autora tego tematu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17762358#17762358
  • Poziom 3  
    Przy wybraniu drugiej opcji "Odtwarzacz" czy jakoś tak miałem problem, bo jak zapisywałem nagrania to one zajmowałby bardzo mało miejsca i szybko nagrało, wiec pewnie przy tej drugiej opcji coś jeszcze trzeba było zrobić no bo nie możliwe żeby wielogodzinne nagrania zajmowały kilka mb lub może nawet mniej 1 mb. A po wybraniu pierwszej opcji pliki się zgrały normalnie i widziałem tuż przed rozpoczęciem zapisywania że zajmują parę gb. Format mp4 miałem cały czas ustawiony.

No, ale na razie to nie istotne, bo mleko się wylało że tak powiem. Spróbuję za chwilkę to wszystko przekonwertować tak jak dawidedziu pisze.

Dodano po 9 [minuty]:

A, jeszcze jedno, na jaki format przekonwertować? No bo mam te pliki nagrane w formacie mp4 a nie mogę ich odtworzyć na telewizorze. Gdy podpinam pod telewizor i próbuję odtwarzać to mam komunikat "Nie można odtworzyć tego pliku" czy coś podobnego.
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Czesław Adamski napisał:
    Przy wybraniu drugiej opcji "Odtwarzacz" czy jakoś tak miałem problem bo jak zapisywałem nagrania to one zajmowałby bardzo mało miejsca i szybko nagrało wiec pewnie przy tej drugiej opcji coś jeszcze trzeba było zrobić no bo nie możliwe żeby wielogodzinne nagrania zajmowały kilka mb lub może nawet mniej 1 mb. A po wybraniu pierwszej opcji pliki się zgrały normalnie i widziałem tuż przed rozpoczęciem zapisywania że zajmują pare gb. Format mp4 miałem cały czas ustawiony

Ta druga opcja to tylko SAM odtwarzacz. Skoro tego nie rozróżniasz to masz takie dziwne akcje...
    Podczas archiwizacji rejestrator "pyta się" co chcesz nagrać. Jest to lista z wyborem tylko jednej z trzech opcji. Jeśli wybierzesz opcję pierwszą to zostaną nagrane pliki wideo. A jeśli opcję drugą to plik z programem do odtworzenia plików wideo (tych z pierwszego wyboru)...

Czesław Adamski napisał:
    a jeszcze jedno na jaki format przekonwertować? no bo mam te pliki nagrane w formacie mp4 a nie mogę ich odtworzyć na telewizorze.

Ciężko to stwierdzić. Wystarczy jakiś mały klip wideo przekonwertować na różne formaty wideo i w końcu któryś z nich zostanie odtworzony - a przynajmniej powinien.

Obsługiwane formaty wideo znajdują się tutaj
  • Poziom 3  
    Przekonwertowałem za pomocą tego programu na avi i niestety problem dalej występuje. Wiem że telewizor odczytuje filmy w mp4 i avi bo nawet próbowałem inne pliki (nie związane z monitoringiem) w tych formatach odtwarzać i działa bez zarzutów, natomiast te nagrania z kamer w tych formatach nie działają. Nie wiem już co robić... może jakiś kodek nie wiem albo coś bo na przykład na komputerze zwykłymi programami do odtwarzania mi też nie chce odtworzyć takimi jak "Windows Media Player" oraz "Filmy i TV" dopiero All Player odtworzy albo VSPlayer.
  • Poziom 11  
    @Czesław Adamski
    MP4 z h.264 (AVC) a zwłaszcza MP4 h.265 (HEVC) raczej ciężko będzie Tobie odpalić. Ale do rzeczy.

Jak zasugerował kolega czeka rekompresja pliku. Jednak aby nie kopać się z koniem proponuję:

Zassać soft MediaInfo, wczytać do niego plik. W zakładce widok wybrac opcję tekst i wkleić tutaj to co pokazane będzie.

Dla przykładu masz moją wkleję - tak to powinno mniej więcej u Ciebie wyglądać.

Spoiler:
    IP Camera1_REJESTRATOR_REJESTRATOR_20190210095958_20190210100055_240926.mp4
    Format : MPEG-PS
    Rozmiar pliku : 1,19 MiB
    Czas trwania : 57s 280 ms
    Całkowita przepływność bitów : 175 kb/s
    FileExtension_Invalid : mpeg mpg m2p vob vro pss evo

Wideo
    ID : 224 (0xE0)
    Format : HEVC
    Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
    Profil formatu : Main@L5@Main
    Czas trwania : 57s 280 ms
    Przepływność bitów : 171 kb/s
    Szerokość : 2.560 pikseli
    Wysokość : 1.440 pikseli
    Proporcje obrazu : 16:9
    Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
    ColorSpace : YUV
    ChromaSubsampling/String : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bitów
    bity/(piksele*ramki) : 0.002
    Rozmiar strumienia : 1,17 MiB (98%)
    colour_range : Full
    colour_primaries : BT.709
    transfer_characteristics : BT.709
    matrix_coefficients : BT.709

Tekst
    ID : 189 (0xBD)
    Format : RLE
    Format/Informacja : Run-length encoding
    Czas trwania : 44s 200 ms
    Opóźnienie wideo : 11s 80 ms

Dodatkowo jak możesz wczytaj ten plik .avi który otrzymałeś po wcześniejszej konwersji. Zobaczymy co się stało, że Soniacz nie chce odpalić ;)

BTW: Dlaczego chcesz koniecznie odpalić plik na TV? Może w grę wchodzi opcja z laptopa? Podłączasz kablem HDMI i z VLC możesz spróbować odtworzyć plik.

Najlepiej aby był to jakiś kawałem pliku kilka MB abyś nie musiał się bawić. Idealna sytuacja to zgrany fragment z rejestratora (wycięty). Łatwiej się wtedy na takim pliku operuje, rekompresuje i testuje - oczywiście jeżeli jest możliwość.

Jeżeli jednak nie chce się Tobie w to wszystko bawić bo wygląda na zbyt skomplikowane to możemy zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę skoro to akcja jednorazowa ;)

1. Pobierz i zainstaluj Jihosoft Video Converter (tak to wersja trial)
    2. Wczytaj plik w program. Na samym dole tam jest opcja PROFILE. Jak się otworzy lista to z Common wybierz XviD Avi.
    3. Jak już wybierzesz XviDa Avi to taki obok trybik jest i tam wybierz resolution 1280x720 i FSP zgodnie z tym co wskazał MediaInfo (jeżeli nie wczytywałeś w MediaInfo) to daj 20fps.
    4. Pozniej pozostaje juz tylko wcisniecie start (pojawi sie okno gdzie wciskasz trial) i rekompresowac zacznie plik.
    5. Finalny plik nagraj na pena i sprawdz w TV. Powinno pomoc ;) Jak pomoze to i bedziesz chciał dopieścić finalny plik wtedy pobawimy się ;)

BTW: Przeprowadziłem przed chwilą w/w procedurę na przykładzie h.265 i tak zrekompresowany plik przed chwilą odpaliłem na leciwym Samsung 60J6240

Jak odtworzyć nagrania z rejestratora (zapisane na pendrivie) na telewizorze
  • Poziom 3  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i wklejam co wyszło. Z ty,m że mam kilka nagrań podzielonych no pojedyncze części po 1 gb i tu wkleje 1 z tych plików .Myślę że nie ma potrzeby wszystkich wklejać(chyba że się myle) Najpierw plik oryginalny mp4

Format : MPEG-PS
    File size : 1 017 MiB
    Duration : 37 min 43 s
    Overall bit rate : 3 767 kb/s
    FileExtension_Invalid : mpeg mpg m2p vob pss evo

Video
    ID : 224 (0xE0)
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L5
    Format settings : CABAC / 3 Ref Frames
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 3 frames
    Bit rate : 3 692 kb/s
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 536 pixels
    Display aspect ratio : 5:4
    Frame rate : 12.000 FPS
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.104
    Stream size : 996 MiB (98%)

Text
    ID : 189 (0xBD)
    Format : RLE
    Format/Info : Run-length encoding
    Duration : 37 min 30 s
    Delay relative to video : 4 s 467 ms

Dodano po 6 [minuty]:

zaraz wkleje z pliku avi tylko jeszcze raz prze konwertuje bo usunąłem tamten plik
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ok - sprawdzimy co tam takiego ciekawego Pazera zrobiła, że Sony nie chce tego zmielić. W międzyczasie jak wkleisz to proszę dokonaj rekompresji pliku programem, który opisałem. To w ramach testu aby sprawdzić o co chodzi Soniaczowi ;) Z tym, że teraz skoro już wiem, że Twój wejściowy plik ma 12FPS to wybierz też w konfiguracji 12FPS aby nie wstawiał pustych klatek.
  • Poziom 3  
    teraz wklejam z tego samego pliku przekonwertowanego na avi

Format : AVI
    Format/Info : Audio Video Interleave
    File size : 1 000 MiB
    Overall bit rate : 3 705 kb/s
    Writing application : Lavf58.11.101

Video
    ID : 0
    Format : xvid
    Codec ID : xvid
    Bit rate : 3 703 kb/s
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 536 pixels
    Display aspect ratio : 5:4
    Frame rate : 12.000 FPS
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.105
    Stream size : 999 MiB (100%)

Zaraz dokonam rekompresji jeszcze raz bo coś mi się zacięło w trakcie
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    To jak już będziesz konwertowal to od razu jak napisałem polec schematem:

1. Pobierz i zainstaluj Jihosoft Video Converter (tak to wersja trial)
    2. Wczytaj plik w program. Na samym dole tam jest opcja PROFILE. Jak się otworzy lista to z Common wybierz XviD Avi.
    3. Jak już wybierzesz XviDa Avi to taki obok trybik jest i tam wybierz resolution 1280x720 i FSP zgodnie z tym co wskazał MediaInfo (jeżeli nie wczytywałeś w MediaInfo) to daj 20fps.
    4. Pozniej pozostaje juz tylko wcisniecie start (pojawi sie okno gdzie wciskasz trial) i rekompresowac zacznie plik.
    5. Finalny plik nagraj na pena i sprawdz w TV. Powinno pomoc Jak pomoze to i bedziesz chciał dopieścić finalny plik wtedy pobawimy się.

Jedna robota bo od razu będziesz mógł sprawdzić czy plik zadziała na tv.
    I co z opcja wpięcia lapka po HDMI pod TV? Bo odnoszę wrażenie, że mój dopisek nie doczytany został z racji tego, że zrobiłem to po fakcie.
  • Poziom 3  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i działa! co prawda na jednym pliku na razie testowałem(nagrania są podzielone na części) ale wszystkie są podobne więc powinno być ok. Laptopa nie posiadam jedynie tableta ale to już nie istotne teraz.

Wielkie dzięki wam za pomoc a w szczególności tobie Diamond. Bez twojej pomocy bym sobie nie poradził z tym.