Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2

Kob82 10 Lut 2019 20:06 213 17
  • #1 10 Lut 2019 20:06
    Kob82
    Poziom 5  

Witam właśnie kupiłem zestaw do montażu fabrycznej nawigacji do renault kangoo 2, który się składa z wiązki elektrycznej,anteny,modułu bic,
    wyświetlacza i radia.Pytanie jest jedno czy ktoś już zamontował sobie nawigację fabryczną i wie co gdzie podłączyć,z wstępnego podłączenia zostaje mi jedna kostka szara, Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2
    która powinna być wpięta w główną wiązkę kokpitu,po wyciągnięciu radia zrobiłem zdjęcie kostki w moim kangoo jest biała i ma mniej przewodów i nie wiem jak się do tego zabrać załączam zdjęcia co posiadam jeżeli ktoś by wiedział jak to podłączyć był bym wdzięczny za podpowiedź.
    Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2

0 17
  • #2 10 Lut 2019 20:38
    milejow
    Poziom 42  

Gdzieś w okolicy tyłu radia powinna być wolna szara kostka i ona jest właśnie do podłączenia instalacji navi, jeśli jej nie ma to masz mocno okrojoną wersję Kangoo.
    Na obrazku złącze R369:

0
  • #3 10 Lut 2019 21:29
    Kob82
    Poziom 5  

Na trzecim zdjęciu jest ta szara kostka ja w tym miejscu mam białą kostkę i nie wiem czy ona jest od radia i czy pasuje w to miejsce szara kostka,ta szara kostka jest razem z główną wiązką kokpitu wiec musiał bym dokupić jeszcze tą wiązkę to raczej się nie będzie opłacało.Zestaw zakupiłem z kangoo z silnikiem diesla a ja mam benzynę więc główna wiązka może nie pasować nie da się tego jakoś obejść.Podejrzewam że ta kostka w samochodzie wygląda tak jak w tym poście https://www.scenic-forum.pl/Watek-Podlaczenie-nawigacji

0
  • #4 12 Lut 2019 09:23
    milejow
    Poziom 42  

Diesel czy benzyna nie ma znaczenia,po zamontowaniu musisz wpisać w pamięć urządzenia Vin auta, inaczej nie uruchomi się

0
  • #5 12 Lut 2019 21:56
    Kob82
    Poziom 5  

Programowanie nowego nr.win jest rzeczą drugoplanową najpierw chciałbym się skupić na połączeniu tego w całość bo trochę rozbierania jest,a nie chciał bym niepotrzebnie ściągać deski rozdzielczej
    jeżeli się okaże że do mojego kangura nie można zamontować tej nawigacji dlatego pytam czy ktoś spotkał się lub sam montował w swoim kangoo fabryczną nawigację.W swoim kangoo za radiem znalazłem kostkę białą a u dawcy w tym miejscu jest szara troszkę inna,nie wiem jak je mam ze sobą połączyć potrzebuję jakiegoś schematu który przewód połączyć z którym.

0
  • #6 13 Lut 2019 19:57
    genek1000
    Poziom 29  

milejow napisał:
    po zamontowaniu musisz wpisać w pamięć urządzenia Vin auta, inaczej nie uruchomi się

Nieprawda . Może tam być nawet VIN z Volkswagena i zadziała. :D Poza tym zmiana numeru nadwozia w nawigacji nie jest rzeczą dla zwykłego śmiertelnika :cry:
    Kob82 napisał:
    zostaje mi jedna kostka szara
    Kob82 napisał:
    w moim kangoo jest biała

Bo są różne roczniki pojazdu : szara jest w drugiej fazie a biała była w pierwszej fazie :|
    Masz Kangoo z przed września 2009
    W pierwszej fazie nie było nawigacji TomTom która pragniesz zamontować tylko Carminat Informee.

0
  • #7 13 Lut 2019 20:37
    Kob82
    Poziom 5  

Witam to by się zgadzało mam kangoo 2008r.I pytanie czy da się zamontować nawigację Tom Tom po przeróbce tej kostki czy po prostu dać sobie z tym spokój.

0
  • #8 13 Lut 2019 20:57
    genek1000
    Poziom 29  

Daj zdjęcia z naklejek z numerami radia.

0
  • #9 13 Lut 2019 21:14
    Kob82
    Poziom 5  

Zdjęcia z naklejki radia Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 [img-1] Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2

0
  • #10 13 Lut 2019 21:43
    genek1000
    Poziom 29  

OK. jutro postaram sie przygotować jakąs dokumentację . A wtyczki pod radio pasują w twoim samochodzie ? Wogóle jak wyglądają ?
    Potrzebujesz jeszcze pilota do Carminat TomTom ( uważaj nie kup do TomToma bo nie działa - troszke inaczej wygląda)

0
  • #11 14 Lut 2019 08:47
    Kob82
    Poziom 5  

Jutro wyciągnę radio i zrobię zdjęcie wtyczek.

Dodano po 9 [minuty]:

Tak wygląda złącze radia.

Dodano po 10 [godziny] 50 [minuty]:

Zdjęcie kostek z radia,w radiu z nawigacją są tylko dwa piny zasilające a u mnie są oprócz zasilania +- żółty, niebieski, zielony i zielony z czerwonym paskiem druga kostka są głośniki ,kostki powinny pasować tylko co zrobić z przewodami z kostki zasilającej.

0
  • #12 15 Lut 2019 11:50
    genek1000
    Poziom 29  

Napewno radio które masz oryginalnie posiada zestaw Bluetooth a to które chcesz załozyć go nie posiada.
    Daj zdjęcie przodu radia i naklejek z numerami bo może da sie zostać przy twoim radiu z Bluetooth .

0
  • #13 15 Lut 2019 19:14
    Kob82
    Poziom 5  

Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Renault Kangoo 2 - Montaż oryginalnej nawigacji w Kangoo 2 Jest to radio tylko z mp3 bez bluetoh a tamto kupiłem nowe.

0
  • Pomocny post
    #14 16 Lut 2019 12:02
    genek1000
    Poziom 29  

Ok. Zmyliła mnie ta seledynowa wtyczka a to pewnie dołożone przez ciebie wejście AUDIO.
    Zasilaniami radia się nie przejmuj - w radiu jest mniej , we wtyczkach więcej więc jest nadstan. Gorzej jakby brakowało. :D
    Więcej roboty będzie z przerobieniem tego złącza białego na szare.
    Zerknij na PRIV.

0
  • #15 17 Lut 2019 13:41
    Kob82
    Poziom 5  

Witam po sprawdzeniu kostek w mojej białej brakuje pinu 9 (sygnał L3 linia 3 satelity radioodtwarzacza ),pin 11(sygnał can tablicy wskaźników -centralny moduł elektryczny),pin 12(sygnał can tablicy wskaźników -centralny moduł elektryczny),pin 13(+akum. zabezp.czasowe włączanie ośw.)
    pin 17(+kontrolka zapięcia pasa bezpieczeństwa kierowcy),pin 18(+kontrolka zapięcia pasa bezpieczeństwa pasażera ),pin 19(sterowanie kontrolką zapięcia pasa kierowcy),pin 20(sterowanie kontrolką zapięcia pasażera),pin 22(sygnał prędkości pojazdu),z kąd mam te przewody podciągnąć z góry dziękuję.

0
  • #16 17 Lut 2019 15:28
    genek1000
    Poziom 29  

Kob82 napisał:
    mojej białej brakuje pinu 9 (sygnał L3 linia 3 satelity radioodtwarzacza

czyli wychodzi że pilot przy kierownicy może byc inny albo do radia z nawigacja potrzebny jest jeszcze jeden kabelek - połączenei 34AO
    Kob82 napisał:
    pin 11(sygnał can tablicy wskaźników -centralny moduł elektryczny),pin 12(sygnał can tablicy wskaźników -centralny moduł elektryczny)

Połączenia 133B i 133C ( CAN pojazdu) - napisz skąd ci będzie łatwiej - albo z klimatronika - jak masz , albo z gnaizda OBD , albo z licznika albo ...
    Kob82 napisał:
    pin 13(+akum. zabezp.czasowe włączanie ośw.)

połączenie BPT2 najprościej z wyłacznika świateł STOP przy pedale hamulca - 4 przewody - czerwony to BPT2
    Kob82 napisał:
    pin 17(+kontrolka zapięcia pasa bezpieczeństwa kierowcy),pin 18(+kontrolka zapięcia pasa bezpieczeństwa pasażera ),pin 19(sterowanie kontrolką zapięcia pasa kierowcy),pin 20(sterowanie kontrolką zapięcia pasażera),pin 22(sygnał prędkości pojazdu

Połączenia 96K,96C, 96L, 96M to kontrolki niezapięcia pasów i w tej chwili są podłączone bezpośrednio do twojego starego wyświetlacza radiowego - patrz schematy
    Kob82 napisał:
    ,pin 22(sygnał prędkości pojazdu)

połączenie 47F jest w tej chwili podpięte bezpośrednio do wtyczki zasilającej twojego starego radia - patrz schematy.

0
  • #17 17 Lut 2019 21:28
    Kob82
    Poziom 5  

Sprawdziłem wiązkę tą co zakupiłem w szarej kostce brak jest pinu 9 34AO jest pusty więc odpada,zostało podłączyć tylko 133B I 133C najłatwiej będzie z OBD klimę mam manualną tylko nie bardzo wiem z których przewodów ze złącza OBD podłączyć sygnał,mam jeszcze pytanie co do temperatury zewnętrznej bo w białej kostce jest przewód a w szarej go brak z kąd się bierze temperatura na nawigacji znalazłem jeszcze coś takiego http://www.renault-club.kiev.ua/forum/lofiversion/index.php/t48698-0.html.Jak znajdę chwilkę czasu to zabiorę się za montaż postaram się zrobić zdjęcia narazie kangoo iest mi potrzebne do pracy z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0
  • #18 18 Lut 2019 11:37
    genek1000
    Poziom 29  

Kob82 napisał:
    zostało podłączyć tylko 133B I 133C najłatwiej będzie z OBD

133B to 6 pin w gniździe OBD , a 133C to 14 pin.
    Kob82 napisał:
    pytanie co do temperatury zewnętrznej bo w białej kostce jest przewód a w szarej go brak z kąd się bierze temperatura na nawigacji

jest pobierania z sieci CAN
    Kob82 napisał:

Dobre jak czytam ten temat to tak jakbym go pisał. Podobny tok rozumowania :D

0