Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podswietlenie led LG 47lb561v - Podswietlenie led, wymiana paskow led

olej33339 10 Lut 2019 20:18 372 9
  • #1 10 Lut 2019 20:18
    olej33339
    Poziom 8  

Witam moj pacjent to lg 47lb561v. Z uwagi na to ze jestem mechanikiem samochodowym nie znam się zbyt dobrze na elektronice ale zdolności manualne posiadam, a ze mieszkam w uk nie wiem nawet gdzie ten tv do naprawy zanieść pozatym napewno wiąże się to tutaj z wielkim kosztem naprawy.

Otóż podświetlenie telewizora zaczęło mrugać wiec postanowiłem rozebrać telewizor i sprawdzić która led jest za to odpowiedzialna, czytałem kilka for i dowiedziałem się ze w lg wlasnie te paski siadają. Tymbardziej tak mi się wydaje ze względu na to iż od jakiegoś czasu jedna dioda czasem migała, widac było jak przygasa w jednym punkcie ekran stad moje podejrzenie ze być może spaliła się do reszty i dlatego podświetlenie nie działa.
    A wiec prosze o poradę ile Volt powinienem podać na pasek żeby zobaczyc czy jest ok i ewentualnie jak sprawdzić każda z diod osobno, tylko miernik czy mogę dać poszczególnej tez jakieś napięcie? Prosze o poradę.

Podswietlenie led LG 47lb561v - Podswietlenie led, wymiana paskow led Podswietlenie led LG 47lb561v - Podswietlenie led, wymiana paskow led

Wielkie dzieki

0 9
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2019 20:27
    irek19
    Poziom 33  

Diody 6V więc działaj.

1
  • Mitronik
  • #3 10 Lut 2019 20:41
    olej33339
    Poziom 8  

Dzieki za szybka odpowiedz, a wiesz może jakie powinno być zasilanie na wyjściu zasilacza? Rozumiem ze jedno wyjacie zasila 18 diod wiec 18x6v=108? Pytam żeby wykluczyć tez zasilacz

0
  • #4 11 Lut 2019 00:22
    zdzich42
    Poziom 40  

Diody, linijki diod, sprawdzamy testerem. Zasilacz z regulowanym napięciem w ostateczności. Masz dobrą informację o tym że to 6v diody. W tej serii LG (LB) bardzo rzadko uszkodzone bywa co innego, gdy jest "feler" w podświetleniu. Porada taka aby zmienić wszystkie linijki na zmodyfikowaną wersję na podłożu aluminiowym. Wytniesz uszkodzoną sztukę wszczepisz sprawną ... na jak długo? temat pewnie szybko wróci.
    PS sprawdź składając czy poprawnie leży szkło matrycy szczególnie narożniki !

0
  • #5 11 Lut 2019 20:13
    olej33339
    Poziom 8  

Ok rozumiem i dziekuje za informacje i podpowiedzi

Dodano po 10 [godziny] 36 [minuty]:

Powiedzcie prosPodswietlenie led LG 47lb561v - Podswietlenie led, wymiana paskow led Podswietlenie led LG 47lb561v - Podswietlenie led, wymiana paskow led uze czy dobrze mierze, wydaje mi się ze te punkty na listwie sa do sprawdzenia każdej z nich tak? Wartość na większości z nich 980 na niektórych brak reakcji zupełnie a niektóre 000 prosze o porade

Dodano po 38 [minuty]:

Jeszcze jedna sprawa, czy to znaczy zepsuty zasilacz?

http://uploadfile.pl/pokaz/1644884---xigs.html

0
  • #6 11 Lut 2019 20:28
    irek19
    Poziom 33  

Zadam Ci pytanie kolego: w jaki sposób chcesz wymienić uszkodzoną diodę/y ?

0
  • #7 11 Lut 2019 20:40
    olej33339
    Poziom 8  

Nie chce jej wymienić chce sprawdzić tylko która jest uszkodzona żeby wymienić cały pasek, tylko teraz problem jest taki zd przy wyjściu na ledy miga raz 0 aż do 25 co chwile inaczej, czy ro znaczy uszkodzony zasilacz tez?

0
  • #8 11 Lut 2019 20:41
    zdzich42
    Poziom 40  

Nie brnij w jakieś laboratorium. Diody są połączone w szereg a pisałem wyraźnie mierzysz testerem lub regulowanym zasilaczem odpuść sobie ten miernik i
    Porada taka aby zmienić wszystkie linijki na zmodyfikowaną wersję na podłożu aluminiowym. Wytniesz uszkodzoną sztukę wszczepisz sprawną ... na jak długo? temat pewnie szybko wróci.

0
  • #9 11 Lut 2019 21:32
    olej33339
    Poziom 8  

Ok rozumiem, wszystkie ledy do wymiany zgadzam się tylko czysto teoretycznie chciałem sprawdzić co i jak z nimi. Tylko martwi mnie ten zasilacz bo skacze na nim zasilanie, powinno trzymać stałe po 108v czy się mylę?

0
  • #10 12 Lut 2019 08:41
    Telo
    Poziom 39  

Witam

Zasilacz zostaw w spokoju prawdopodobnie zachowuje się poprawnie przy uszkodzonych diodach lub listwach po włączeniu sterownik mierzy sobie prąd i jak jest cos nie tak to napięcie dla listew wyłącza.
    Podłącz miernik na wyjście z zasilacza tam gdzie idą przewody do listew i włącz lcd i nie odłączając miernika napisz jakie napięcie pokazuje po czasie.
    Miernik ustaw na stałe dc.

0