Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo fl10 1990 r kopci na biało brak mocy

tomek volvo fl10 10 Feb 2019 20:42 969 9
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Witam mam problem z moim Volvo chodzi o to że po zapaleniu kopci mocno na biało czuć nie spalona ropę,jak dostanie temperatury to ten dym powoli znika ale tylko d jak dodam gazu pojawia się spowrotem no i naturalnie jak jadę nim to czy ciepły czy zimny masakryczne ilości białego czarnego dymu no i nie ma mocy. Co zostało zrobione a więc zrobiłem wtryski bo lały są ustawione na 350 bar sprawdzona pompa w sensie zakręciłem wtryski i ładnie wszystko rozpyla, ciśnienie trochę słabe bo około 22atmosfery na cylindrach ale auto paliło na mrozach i z odmy nie pokazuje się olej czy dym. Po czym odkręciłem kolektor wydechowy i sprawdzałem gdzie ten biały dym się tworzy no i na każdym na pierwszym najwięcej . A teraz proszę o pomoc ponieważ nie wiem do czego ręce wsadzić moje przypuszczenia są skierowane na głowicę (nieszczelne wypalone zawory lub coś w tym rodzaju )
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Właśnie jutro jeszcze w planie zabawa przy zapłonie i luzy zaworowe
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Witam po przygodach ustawione luzy zaworowe ustawiony zapłon moc wróciła bały dym niestety nie ustał. Do tego jeszcze pokazał się olej na kolektorze wydechowym
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Jednak kiepsko z tą mocą dalej nie ma tego odczucia jak turbo wstaje tylko jednostajne przyspieszenie (bez szału) no i spaliny nadal białe
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Czy nikt nie miał takiego przypadku ?
    Jacek..Placek
    Level 9  
    Uszkodzona pompa.
    Cowboy zagrabie
    Level 31  
    Za późny zapłon. Nie patrz na znaki tylko przyspieszaj, po jeden dwa stopnie, aż zacznie delikatnie klekotać podczas depnięcia. Zaznaczyłeś, zapamiętałeś ustawienie pompy przed demontażem?
    Jacek..Placek
    Level 9  
    Uszkodzona pompa.
    tomek volvo fl10
    Level 5  
    Pompy nie ściągałem ale auto od początku daje na biało ja tylko ustawiałem pompę na znaki. Spróbuję z tą pompa bo już mi siły brak do tego auta