Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 2 pakietów li-ion 18650 18Ah z BMS

psooya 10 Lut 2019 21:19 96 0
 • #1 10 Lut 2019 21:19
  psooya
  Poziom 37  

  Witam,
  Buduję jedną baterię podzieloną na dwa pakiety 11,1V 18Ah i chcę je połączyć równolegle. Zastanawiam się czy to dobry pomysł do każdego pakietu dać osobny kontroler BMS czy zastosować jeden wspólny. Rozbicie na dwie niezależne całkowicie zabezpieczone baterie ma jeden plus polegający na tym, że mógłbym czasami używać tylko jednej 18Ah a nie 36Ah. Natomiast nie wiem jak się to zachowa podczas ładowania i skrajnego rozładowania, czy układ BMS nie zacznie oscylować przez doładowywanie wcześniej rozładowanej baterii tą drugą która już prawie się rozładowała co doprowadzi do ponownego załączenia BMSa w baterii wyłączonej a w konsekwencji do zbyt głębokiego rozładowania i uszkodzenia ogniw.
  Oba pakiety będą się składały z tych samych baterii i tych samych BMsów lub jednego wspólnego. Kontrolerem będzie S8254.
  Pozdrawiam
  Ps. Po krótkim zastanowieniu się do oscylacji raczej nie dojdzie gdyż układ chyba wymaga odpowiednio wyższego napięcia zasilania / ładowania. Na pewno w chwili wolnej to sprawdzę od jakiego progu wykrywa ładowanie.

  0 0