Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1hc102 - Silnik 1hc102 i pompka pz63a

10 Lut 2019 22:01 213 6
  • Poziom 4  
    Witam

1)Posiadam silnik 1hc102 i pompę pz63a. Mam pytanie jaka podkładka miedziana jest w kroku spuszczania oleju w tym silniku chodzi mi o rozmiar. 2)Jaki jest gwint jest w w/w pompie ,ponieważ aby wykręcić filtr w tym silniku musze wykręcić wąż z pompy i tam tez musze dąc podkładkę
  • Poziom 26  
    Blusik98 napisał:
    Posiadam silnik 1hc102 i pompę pz63a. Mam pytanie jaka podkładka miedziana jest w kroku spuszczania oleju w tym silniku chodzi mi o rozmiar.

Wpisując pz63a masz na myśli pompę hydrauliczną? Po wpisaniu w google wyskakuje mi ta podobna do pz18at.
  • Poziom 4  
    LENIWIEC_PL napisał:
    Blusik98 napisał:
    Posiadam silnik 1hc102 i pompę pz63a. Mam pytanie jaka podkładka miedziana jest w kroku spuszczania oleju w tym silniku chodzi mi o rozmiar.

Wpisując pz63a masz na myśli pompę hydrauliczną? Po wpisaniu w google wyskakuje mi ta podobna do pz18at.

Tak chodiz mi o tą znalazłem ,że niby gwint to M22 ale nie mam pewności, wiec chyba podkładka 22mm będzie
  • Poziom 26  
    W pompie PZ18AT oraz wszystkich pompach hydraulicznych jakie stosowano w traktorach C328 oraz c330 wymiar gwintu pompy hydraulicznej to M22x 1,5. Wiem bo mam 3 takie pompy hydrauliczne z czego jedna zamontowana w pojeździe własnej konstrukcji.
  • Poziom 4  
    LENIWIEC_PL napisał:
    W pompie PZ18AT oraz wszystkich pompach hydraulicznych jakie stosowano w traktorach C328 oraz c330 wymiar gwintu pompy hydraulicznej to M22x 1,5. Wiem bo mam 3 takie pompy hydrauliczne z czego jedna zamontowana w pojeździe własnej konstrukcji.

OK dziękuje za informacje a co to tej podkładki w silniku 1hc102 (spust oleju) coś wiesz pisałem do andorii ale brak odzewu.
  • Poziom 4  
    LENIWIEC_PL napisał:

Możesz mi powiedzieć jaka jest tam uszczelka miedziana?
  • Poziom 26  
    Blusik98 napisał:
    Możesz mi powiedzieć jaka jest tam uszczelka miedziana?

Uszczelka miedziana? Znaczy się jak już coś to albo podkładka miedziana do podłączenia węża hydraulicznego albo uszczelniacz na pompie.
    Podkładka miedziana to M22 lecz jeśli podłączasz nypel hydrauliczny to zastosuj podkładkę metalowo gumową przystosowaną do hydrauliki siłowej.