Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gmail traktuje generowane faktury jako wirus

Tytaneks 10 Lut 2019 22:08 123 7
 • #1 10 Lut 2019 22:08
  Tytaneks
  Poziom 8  

  Faktury które generowane są przez stronę fakturowo.pl po wysłaniu na email z domen gmail.com dostają ostrzeżenie jako "próbę wyłudzenia danych". Po kliknięciu na "wygląda bezpiecznie" wszystko jest ok można pobrać fakturę email i następne emaile z fakturami nie są już traktowane jako "wirus", jednak faktury są często przesyłane dalej do innych ludzi z poza firmy i przez to oni mogą myśleć że firma rozsyła wirusy. Zauważyłem że problem występuje tylko jeśli wygeneruje fakturę komputerem podłączonym przez VPN z siecią firmową. Wyłączenie połączenia VPN w trakcie generowania faktury nie wchodzi w grę z racji tego że pracuje się jednocześnie na Comarchu który korzysta z bazy danych ulokowanej w siedzibie firmy i w trakcie wyłączania VPN program się wysypuje, traci się część pracy.
  Co ciekawe jeśli przekonwertuje fakturę do formatu .docx a potem z powrotem do .pdf to gmail nie traktuje faktur jako próbę wyłudzenia danych.
  Zmiana nazw nic nie daje. Generowane faktury są w formacie .pdf. Na dysku google faktury są również traktowane w porządku.
  Problem dotyczy komputerem z Windows 10. Na innych systemach nie miałem okazji przetestować.

  Pisałem do fakturowo.pl ale oni odpisują że problemu u siebie nie widzą, nie wiedzą co to może być i nikt im czegoś takiego nie zgłaszał.

  0 7
 • #2 10 Lut 2019 22:30
  Ture11
  Poziom 35  

  Może coś ciekawego siedzi w meta-danych?
  Np.:
  Gmail traktuje generowane faktury jako wirus

  0
 • #3 10 Lut 2019 22:32
  drobok
  Poziom 29  

  Jeśli dostawca usługi nie chce rozwiązać problemów z nią to się go zmienia. Ty nic nie zdziałasz jeśli problem jest między dostawcą usługi a pocztą. Możliwe, że dana ilość osób zaznaczyła twój mail jako wyłudzenie danych - przez co poczta uznaje twoje faktury jako szkodliwe.

  0
 • #4 10 Lut 2019 22:42
  Tytaneks
  Poziom 8  

  Jeszcze nie analizowałem meta danych plików ale jak najszybciej to zrobię bo na śmierć o tym zapomniałem.
  @drobok
  Właśnie robiłem testy na różnych emailach, plikach i fakturach i sytuacja występuje tylko i wyłącznie wtedy kiedy przesyłam faktury wygenerowane przez fakturowo.pl, przez komputery połączone za pomocą VPN. Także o tyle dla mnie jest dziwne że problem występuje tylko w przypadku faktury wygenerowanej przez sieć VPN. Jeśli faktury były generowane na miejscu w firmowej sieci nie było tego problemu.

  0
 • #5 10 Lut 2019 22:49
  Ture11
  Poziom 35  

  Gmail jest straszny, jeśli chodzi o SPAM. Czy to zaleta czy nie, niech każdy oceni w swoim przypadku.
  Powiem tak - wysyłałem na konto w Gmailu plik o rozszerzeniu BIN - nie doszedł, że niby wirus. Spakowałem ten plik do ZIPa - Gmail zajrzał do zipa i stwierdził, że wirus. Dopiero jak spakowałem ZIPA z hasłem - udało się przepuścić plik GMailem.
  Myślę, że w ostateczności możesz robić i tak :-) - szyfrować plik i wysyłać w mailu hasło. Wydaje mi się jednak, że da się i bez takich "ceregieli" - wygeneruj dwa pliki (przez VPN i poza) - i porównaj co się da...

  0
 • #6 10 Lut 2019 22:56
  Tytaneks
  Poziom 8  

  Dokładnie też przerabiałem tą zabawę z .zip i .rar :D Nie akceptuje plików skompresowanych, kodów, czy nawet plików bin ale najśmieszniejsze że wrzucając to na dysk google a potem udostępniając nie widzi w tym nic złego. Porównam i jak dojdę do czegoś to zostawię rozwiązanie dla potomnych.

  0
 • #7 12 Lut 2019 19:58
  Tytaneks
  Poziom 8  

  Przy generowaniu faktur dopisuje się do meta danych adres IP połączenia VPN. Problem można rozwiązać odpalając dodatkowe wbudowane VPN w Operze wtedy również jest zapisywany do meta danych adres IP ale już gmail nie traktuje tego jako wirus,

  0
 • #8 12 Lut 2019 19:58
  Tytaneks
  Poziom 8  

  Przy generowaniu faktur dopisuje się do meta danych adres IP połączenia VPN. Problem można rozwiązać odpalając dodatkowe wbudowane VPN w Operze wtedy również jest zapisywany do meta danych adres IP ale już gmail nie traktuje tego jako wirus,

  Dodano po 37 [sekundy]:

  Odpalenie VPN w Operze podczas generowania faktury

  0