Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gmail traktuje generowane faktury jako wirus

Tytaneks 10 Lut 2019 22:08 123 7
  • #1 10 Lut 2019 22:08
    Tytaneks
    Poziom 8  

Faktury które generowane są przez stronę fakturowo.pl po wysłaniu na email z domen gmail.com dostają ostrzeżenie jako "próbę wyłudzenia danych". Po kliknięciu na "wygląda bezpiecznie" wszystko jest ok można pobrać fakturę email i następne emaile z fakturami nie są już traktowane jako "wirus", jednak faktury są często przesyłane dalej do innych ludzi z poza firmy i przez to oni mogą myśleć że firma rozsyła wirusy. Zauważyłem że problem występuje tylko jeśli wygeneruje fakturę komputerem podłączonym przez VPN z siecią firmową. Wyłączenie połączenia VPN w trakcie generowania faktury nie wchodzi w grę z racji tego że pracuje się jednocześnie na Comarchu który korzysta z bazy danych ulokowanej w siedzibie firmy i w trakcie wyłączania VPN program się wysypuje, traci się część pracy.
    Co ciekawe jeśli przekonwertuje fakturę do formatu .docx a potem z powrotem do .pdf to gmail nie traktuje faktur jako próbę wyłudzenia danych.
    Zmiana nazw nic nie daje. Generowane faktury są w formacie .pdf. Na dysku google faktury są również traktowane w porządku.
    Problem dotyczy komputerem z Windows 10. Na innych systemach nie miałem okazji przetestować.

Pisałem do fakturowo.pl ale oni odpisują że problemu u siebie nie widzą, nie wiedzą co to może być i nikt im czegoś takiego nie zgłaszał.

0 7
  • #2 10 Lut 2019 22:30
    Ture11
    Poziom 35  

Może coś ciekawego siedzi w meta-danych?
    Np.:
    Gmail traktuje generowane faktury jako wirus

0
  • #3 10 Lut 2019 22:32
    drobok
    Poziom 29  

Jeśli dostawca usługi nie chce rozwiązać problemów z nią to się go zmienia. Ty nic nie zdziałasz jeśli problem jest między dostawcą usługi a pocztą. Możliwe, że dana ilość osób zaznaczyła twój mail jako wyłudzenie danych - przez co poczta uznaje twoje faktury jako szkodliwe.

0
  • #4 10 Lut 2019 22:42
    Tytaneks
    Poziom 8  

Jeszcze nie analizowałem meta danych plików ale jak najszybciej to zrobię bo na śmierć o tym zapomniałem.
    @drobok
    Właśnie robiłem testy na różnych emailach, plikach i fakturach i sytuacja występuje tylko i wyłącznie wtedy kiedy przesyłam faktury wygenerowane przez fakturowo.pl, przez komputery połączone za pomocą VPN. Także o tyle dla mnie jest dziwne że problem występuje tylko w przypadku faktury wygenerowanej przez sieć VPN. Jeśli faktury były generowane na miejscu w firmowej sieci nie było tego problemu.

0
  • #5 10 Lut 2019 22:49
    Ture11
    Poziom 35  

Gmail jest straszny, jeśli chodzi o SPAM. Czy to zaleta czy nie, niech każdy oceni w swoim przypadku.
    Powiem tak - wysyłałem na konto w Gmailu plik o rozszerzeniu BIN - nie doszedł, że niby wirus. Spakowałem ten plik do ZIPa - Gmail zajrzał do zipa i stwierdził, że wirus. Dopiero jak spakowałem ZIPA z hasłem - udało się przepuścić plik GMailem.
    Myślę, że w ostateczności możesz robić i tak :-) - szyfrować plik i wysyłać w mailu hasło. Wydaje mi się jednak, że da się i bez takich "ceregieli" - wygeneruj dwa pliki (przez VPN i poza) - i porównaj co się da...

0
  • #6 10 Lut 2019 22:56
    Tytaneks
    Poziom 8  

Dokładnie też przerabiałem tą zabawę z .zip i .rar :D Nie akceptuje plików skompresowanych, kodów, czy nawet plików bin ale najśmieszniejsze że wrzucając to na dysk google a potem udostępniając nie widzi w tym nic złego. Porównam i jak dojdę do czegoś to zostawię rozwiązanie dla potomnych.

0
  • #7 12 Lut 2019 19:58
    Tytaneks
    Poziom 8  

Przy generowaniu faktur dopisuje się do meta danych adres IP połączenia VPN. Problem można rozwiązać odpalając dodatkowe wbudowane VPN w Operze wtedy również jest zapisywany do meta danych adres IP ale już gmail nie traktuje tego jako wirus,

0
  • #8 12 Lut 2019 19:58
    Tytaneks
    Poziom 8  

Przy generowaniu faktur dopisuje się do meta danych adres IP połączenia VPN. Problem można rozwiązać odpalając dodatkowe wbudowane VPN w Operze wtedy również jest zapisywany do meta danych adres IP ale już gmail nie traktuje tego jako wirus,

Dodano po 37 [sekundy]:

Odpalenie VPN w Operze podczas generowania faktury

0