Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

thematek c24 e bt typ b11bs

hebis 10 Lut 2019 22:44 60 0
  • #1 10 Lut 2019 22:44
    hebis
    Poziom 19  

Witam!
    Kupiłem piętro domu i pierwsza zima trwa......
    Mam problem z piecem Saunier Duval THEMATEK C 24 E BT typ B11BS
    Chciał bym coś polepszyć w ogrzewaniu ale nie bardzo wiem co?
    Piec znajduje się w piwnicy (jest ogrzewana przez sąsiada) ja jestem na piętrze mam swoją klatkę schodową na której są 2 grzejniki na minimum
    w domu mam 7 grzejników i w ostatnim jest najzimniej.
    Woda zanim będzie ciepła w łazience trochę to trwa i nie może za mocno lecieć bo letnia jest wtedy woda.Dodam że mam jeszcze 2 żeliwne grzejniki po 24 żeber i jeden 10 żeber i ostatni w obiegu stalowy jak i pozostałe .
    Nie wiem kto to tworzył ale rury idą z piwnicy na klatkę (parter grzejnik piętro grzejnik i korytarz grzejnik)a do domu kominem wychodzą w łazience przy suficie i schodzą do ziemi kaloryfer jakiś rurowy 8 pionowych rur i są rozprowadzone ....
    Na prawo pokój 15m2 i 10żeber żeliwo na lewo 18m2 24 żebra dalej salon z aneksem 20m2 żeliwo 24 żebra i pokój 18m2 stalowy 1,60 na 50 przedpokój jakiś stalowy z blaszkami w literę U.
    Proszę nie pisać zawołaj fachowca to ci powie....Bo fachowcy zamiast osadzić głębiej rury to drzwi docięli w piwnicy by się zamykały i kominem rury puścili.
    Za każdy przyjazd trzeba płacić a w tej chwili nie mam kasy na to tylko szukam porady jak to wszystko mądrze rozwiązać.
    Jak zmienić system ogrzewania by był w miarę sensowny...
    Dodam że jak przepisywałem liczniki poprzedni właściciele płacili po 2500 na dwa miesiące ......masakra w bloku na wynajmie za 90m2 płaciłem 500 na dwa miesiące 22c i codziennie kąpiel 4 osób.

0 0