Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oferta LTE w mojej lokalizacji

kaxi74 11 Lut 2019 00:12 111 4
  • #1 11 Lut 2019 00:12
    kaxi74
    Poziom 2  

Hej,
    kończy mi się umowa na internet mobilny w Cp/PLUS. Jako że sąsiedzi troszke zacofani i nie wyrazili chęci na montaż światłowodu w okolicy, jestem skazany na oferty mobilne. Jako że w ostatnim czasie moja flustracja lejkiem i prędkością nawet na początku okresu rozliczeniowego była zbyt duża, zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens zmienić operatora? Przy okazji inne pytanie zrodzone z pierwszego: Jaka jest zależność między BTSami a internetem, jako że w tym temacie jestem zielony a ze strony btsearch wynika że PLUSa praktycznie brak w mojej okolicy, przynajmniej w trybie LTE.
    Adres;
    ul Mołdawska, Szczecin

Z góry dziękuje za pomoc!

0 4
  • #2 11 Lut 2019 00:42
    pablolinda
    Poziom 15  

Ile giga na miesiąc potrzebujesz ? W rbm na kartę jest 100 gb na 30 dni za 40zł miesięcznie wiec be żadnych zobowiązań tylko trzeba mieć zasie PLAY LTE w okolicy. Jak bts daleko od domu to albo nie będzie w ogóle lte albo będą słabe prędkości.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Lut 2019 09:09
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Plusie trudno oczekiwać na cuda, wiadomo ze to operator od dawna nie modernizujący sieci a w twoim rejonie praktycznie nie istnieje, jeden BTS z LTE1800aero2 przy Ustki 7 i nic więcej. wybór CP/Plusa to nieporozumienie ale to wiesz od 2 lat. Trochę lepiej z NetWorks czyli Orange i T-Mobile, BTS z LTE1800NW i LTE800 Orange i T-Mobile przy Goleniowskiej24, dwa dalsze przy Gierczak i Narzędziowej 15 tylko z LTE1800NW. ogólnie słabo i szału nie bedzie. Wybór operatora oczywisty czyli Play, przy Szybowcowej 28 BTS z kompletem 4 pasm LTE i agregacją, dziala na nim LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800, na kościele WNMP inny z LTE2600, LTE2100 i LTE1800. Play zostawił konkurencje daleko w tyle, zrób testy tego operatora. Oczywiście Plus/CP do lamusa, tam jego miejsce. Bez szans na jakąkolwiek popraweę.

0
  • #4 11 Lut 2019 14:58
    kaxi74
    Poziom 2  

Ok, w takim razie Play. Czy jest sens w moim przypadku dopłacać do B715 czy B525 będzie wystarczający? Przydałby się QoS jako że brat potrzebuje niskich pingów a Rodzice ciągle korzystają z Netflixa/Youtube.

EDIT: Sprawdziłem obie sieci i prędkości są następujące: Oferta LTE w mojej lokalizacji Oferta LTE w mojej lokalizacji

Znacząca różnica na korzyść Orange. Z czego może to wynikać? Czyżby było więcej użytkowników Play w okolicy niż Orange?

0
  • #5 11 Lut 2019 15:58
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na czym te testy, zrób test na zewnątrz na telefonie LTE Android z aplikacją Network cell Info i pokaz zakładkę WSKAŹNIK , DANE dla Play i Orange, do tego seedtest. Możliwe że na BTS-ach NetWorks w pobliżu działa juz LTE2600 Orange czy T-Mobile. Na podstawie screenów z NCI można zewryfikować BTS-y, pasma na którym się łączysz i parametry sygnału. Wiarygodny speedtest zawsze między 19-23 gdy wszyscy siedzą w internecie. ale sam widzisz jak wyglada Plus w porównaniu z innymi, po prostu nędza.

0