Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny do modemu zte mf971v

11 Lut 2019 10:52 690 12
  • Poziom 3  
    Witajcie, posiadam internet w CP/Plusie i prędkości nie są zadowalające, przez co zacząłem zastanawiać się nad zakupem anteny, niestety z pewnych powodów antena zewnętrzna odpada, dlatego proszę o radę w wyborze. W godzinach szczytu mam 1-5 Mb/s , a przez reszte dnia okolo 10 , miejscowość Pełczyn, a bts w Trawnikach w lubelskim, każda poprawa sygnału mnie zadowoli, gdyż łapie tylko 102 dbm
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zacznij od testów CP na MF971, na zewnątrz. Do testów wymuś po kolei LTE2600 na MF971, potem LTE1800 i pokaz parametry sygnału i CID BTS-a, do tego speedtestDL/UL na każdym z pasm w godzinach szczytu. Sprawdź też jak działa agregacja LTE2600+1800. Te dwa pasma są na BTS-ie Plusa Trawniki. Nie licz na wiele, sieć Plusa bywa przeciążona. Tutaj sytuacje ratuje to LTE2600 z Trawnik.
  • Poziom 3  
    Tylko w tym modemie niestety nie mogę wymusić zmiany pasma, przynajmniej ja nie widzę takiej opcji :/
    A skąd pochodzi ten MF971 ?
  • Poziom 3  
    Z salonu CP, czy jest może jakiś program, który umożliwia zmianę pasma? I żadna antena wewnętrzna nie pomoże?
    Zapytam w ZTE Polska czy jest aktualizacja FW dla MF971 z CP/Plusa. Sprawdzałeś czy masz najnowsze FW i czy jest aktualizacja?
  • Poziom 3  
    Sprawdzałem i nie ma żadnych nowych aktualizacji
    Niestety ale wersja z Plusa ma za mało pamięci i w FW nie ma tej opcji. Pokazuje w FW jakieś dane dotyczace sygnału i CID BTS-a?
  • Poziom 3  
    Mogę sprawdzić tylko siłę sygnału podaną w dBm

Dodano po 6 [minuty]:

Czy antena dookólna wewnątrz budynku może poprawić zasięg? Czy nawet nie warto kupować?
    Zrób test na karcie Plusa/CP na zewnątrz na telefonie z android i LTE oraz aplikacją Network Cell Info i pokaz zakładkę Wskaźnik z niej, zrób speedtest DL/UL wieczorem i pokaz wynik. Oczywiście antena wewnątrz i dookólna to kasa wyrzucona na śmietnik.
  • Poziom 3  
    Jutro w ten sposob przetestuje i przesle wyniki