Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring IP w domu-konfiguracja kamera HAMROLTE

cukras 11 Lut 2019 12:11 183 8
 • #1 11 Lut 2019 12:11
  cukras
  Poziom 17  

  Witam, zrodził mi się ostatnio pomysł zrobienia małego monitoringu w domu, kamerki IP niejakie HK Vision z Alii (wiem że to szajs ale leżą w szafie do dobrych 3 lat). Postanowiłem spróbować je uruchomić jednakże coś mi nie idzie...tzn. podpoiłem jedną kamerę na próbę do istniejącej domowej sieci komputerowej(jeżeli to można nazwać siecią). Kamerkę najpierw podpoiłem bezpośrednio do kompa i zmieniłem ip na karcie sieciowej na ip kamery tzn. 192.168.1.10 (chyba te chińczyki to wszystkie mają takie ip i trzeba zmienić jeśli chce obie podłączyć do jednej sieci... ale na razie walczę z jedną kamerą) i programie CAM udało się uruchomić obraz. Następnie podłączyłem kamerę do switch i od switch do komputera i też obraz był jednak nie ma Internetu. I tu mam problem bo jak kamery nie podłączę to zmieniam na karcie sieciowej komputera na dynamiczny przydział ip to internet działa. Jak temu zaradzić żeby jednocześnie był internet i dostęp do kamery ip. Poniżej schemat mojej sieci. Na razie nie mam jeszcze rejestratora. Docelowo chciałbym go podłączyć oraz mieć dodatkowo podgląd z kamer przez internet.

  Pozdrawiam

  0 8
 • #3 11 Lut 2019 12:30
  Vytautas_YT
  Poziom 27  

  cukras napisał:
  I tu mam problem bo jak kamery nie podłączę to zmieniam na karcie sieciowej komputera na dynamiczny przydział ip to internet działa.


  A jaki wtedy automatycznie komputer sobie adres pobiera? Najlepiej ustaw kamery w tej samej puli adresowej na wolnych adresach i będziesz miał i internet po DHCP i dostęp do kamer. Podejrzewam że ręcznie albo wpisujesz adres z innej puli niż powinieneś mieć za CPE, albo wpisujesz złą bramę lub w ogóle jej nie podajesz.

  Nie możesz mieć dwóch kamer w jednej podsieci na tym samym adresie, a tak wynika ze schematu który przedstawiłeś.

  0
 • #4 11 Lut 2019 20:52
  cukras
  Poziom 17  

  Witam, nie zmieniałem adresu CPE bo jak instalowali internet to napewno zmienili hasło i ip- ale ipconfig pokazuje adres napewno CPE 192.168.88.1. bo tylko laptop podłaczyłem do zasilacza PoE przy sprawdzaniu. Po wpisaniu w przeglądarke woła o login i hasło. Teraz wypadało by zmienić ip kamer ale nie moge znaleźć oprogramowania na dołączonej płytce- macie jakiś programik uniwersalny do zmiany ip kamerek?
  Pzdr

  0
 • #5 11 Lut 2019 21:21
  dawidedziu
  specjalista-kamery przemysłowe

  A czemu nie zmienisz kamerze IP z poziomu samej przeglądarki IE? Dajesz kamerze IP np 192.168.88.101, kolejnej 192.168.88.102 itp.

  Ale najpierw zalogowanie się na kamerę, coś w stylu 192.168.1.10 lub 192.168.1.10:80 lub :8000. Ustawienia od kamery masz w programie od podglądu.

  0
 • #6 11 Lut 2019 22:59
  cukras
  Poziom 17  

  Hej hej... udało się zmienić IP kamery na adresacje z puli adresów CPE czyli 192.168.88.xxx nie z poziomu IE(coś się IE "darł" o zablokowanie instalacji kontrolki ActixeX) a z poziomu aplikacji CMS co była na płytce z kamerką. Włączyłem na karcie sieciowej kompa automatyczny przydział ip i działa. Teraz jest i obraz z kamery i internet. Teraz pozostaje mi kłopot dostępu do obrazu z kamer przez internet tzn. zdany podgląd na innym komputerze i telefonie z Androidem, ale chyba usze mieć rejestrator nvr? Czy może tymczasowo za rejestrator robić mój komputer? No tu już będzie pod górkę...Poradzicie coś?

  Pozdrawiam

  0
 • #7 12 Lut 2019 00:32
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  cukras napisał:
  nie zmieniałem adresu CPE bo jak instalowali internet to napewno zmienili hasło
  Jeśli nie masz dostępu do CPE, to nie wiem czy uda Ci się udostępnić obraz z kamer w sieci (może być wymagane odblokowanie portów TCP-UDP i/lub wyłączenie firewall).
  Jeśli masz zmienny adres IP, to dodatkowo utrudnia komunikację i trzeba korzystać z DynDNS.
  Na początek ustal swoje możliwości techniczne.

  0
 • #8 12 Lut 2019 08:29
  suworow
  Moderator Zabezpieczeń

  cukras napisał:
  Czy może tymczasowo za rejestrator robić mój komputer?

  Tak.
  cukras napisał:
  Teraz pozostaje mi kłopot dostępu do obrazu z kamer przez internet tzn. zdany podgląd na innym komputerze i telefonie z Androidem, ale chyba usze mieć rejestrator nvr?

  Skoro dostał się kolega przez sieć do kamery lokalnie to czemu nie miał by się dostać zdalnie?
  cukras napisał:
  .Poradzicie coś?

  Poszę przede wszystkim podać model kamery również w tytule i poszukać w jej ustawieniach sieciowych opcji związanych z tz " chmurą". Jeżeli jest to ma kolega raczej z górki niż pod górkę. Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie owej "chmury" Mogą to być również tematy dotyczące podglądu z rejestratorów. Na jedno wychodzi, zasada ta sama.

  0
 • #9 14 Lut 2019 13:18
  cukras
  Poziom 17  

  Witam, mój usługodawca internetu ociąga się z podaniem hałsła do rutere ateny. Kamerka przedstawia się w IP Scaner jako : NETSurveillanceWEB Cisco-Linksys,LLC. Narazie czekam na odpowiedź od właściciela internetu... Natomiast próbowałem dostać się do kamery przez router WiFi Tenda jak w schemacie powyżej, ale po zalogowaniu sie do Tendy przez WiFi z laptopa nie widać kamery- w ten sposób chciałem wyświetlić obraz z kamery na laptopie i telefonie z Androidem. Ale jak z tego laptopa uruchmię IP Scaner to kamerkę widzę w logach.

  Dodano po 17 [godziny] 29 [minuty]:

  Witam, wygląda na to ,że operator nie da mi dostępu do routera anteny jednak jak powiedzieli mi, żeby im napisać , jakie porty potrzeba na jaki adres ma być przekierowany to oni sami zrobią. Odnośnie jeszcze danych kamerki to producent to HAMROLTE, a kupowałem dokładnie to:
  https://pl.aliexpress.com/item/Onvif-720P-HD-...3c4a-4a0e-a7bc-66a5442b50c0&priceBeautifyAB=0

  0