Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik gazu nie działa, zatrzymał się

11 Lut 2019 14:42 645 16
  • Poziom 5  
    Witajcie,

Wróciłem do domu niecały miesiąc temu do Polski(praca pół roku na statku). Dostałem telefon z pgnig że będę miał kontrolę licznika.
    Żona podała przy ostatnim sprawdzaniu, że jest 3 tyś na liczniku widzę teraz, że jest 6 tyś i w dodatku licznik nie działa. Co mam zrobić w takim przypadku ? Trochę nie rozumiem co się stało , żona mówi, że nie pomyliła się w podawaniu licznika.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Kiedy było te 3 tyś oraz ile wynosił poprzedni odczyt i z jaką datą?
    Jak zapowiedzieli kontrolę to coś im nie pasowały te 3 tyś. Jeżeli przy liczniku nie było "majstrowane" i plomby całe to czekaj spokojnie na jego kontrolę przez PGNiG. Licznik ma prawo uszkodzić się. Jeżeli jednak ktoś grzebał to... wolę nie kończyć.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    Jak zapowiedzieli kontrolę to coś im nie pasowały te 3 tyś. Jeżeli przy liczniku nie było "majstrowane" i plomby całe to czekaj spokojnie na jego kontrolę przez PGNiG. Licznik ma prawo uszkodzić się. Jeżeli jednak ktoś grzebał to... wolę nie kończyć.

Nie było nic kręcone w środku plomby są całe.

Dodano po 1 [minuty]:

Rezystor240 napisał:
    @m4nhunto

Jaki to typ licznika?

metrix G4
  • Poziom 38  
    m4nhunto napisał:

Więc nie masz czego się bać, jeśli plomby są całe, nie zerwane.
  • Poziom 43  
    m4nhunto napisał:
    ...

To spokojnie czekaj na wizytę monterów z PGNiG. Wymienią licznik na nowy.
    PS.
    Pozostałe moje pytania dalej aktualne.
    DiZMar napisał:
    ...
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:

3 tyś były w styczniu tak żona mówi, a poprzedni rok 2tyś
  • Poziom 43  
    To spokojnie czekaj na wymianę licznika. Tylko te 3 tyś (6-3 = 3) zużycia to różnie mogą potraktować. Dalej nie podałeś wskazania przed styczniem gdzie było 3 tyś i kiedy ono było odczytane. To, że 2 tyś poprzedni rok nic nie mówi. Jaki był stan poprzedni licznika przed styczniem? Po drugie podawanie z dokładnością do 1000 m³ nie daje żadnych podstaw do analizy. Licznik wskazuje z dokładnością kilku miejsc po przecinku które można sobie darować.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    To spokojnie czekaj na wymianę licznika. Tylko te 3 tyś (6-3 = 3) zużycia to różnie mogą potraktować. Dalej nie podałeś wskazania przed styczniem gdzie było 3 tyś i kiedy ono było odczytane. To, że 2 tyś poprzedni rok nic nie mówi. Jaki był stan poprzedni licznika przed styczniem? Po drugie podawanie z dokładnością do 1000 m³ nie daje żadnych podstaw do analizy. Licznik wskazuje z dokładnością kilku miejsc po przecinku które można sobie darować.

Więc co ja mam im powiedzieć skoro, żona podała w styczniu 3000000 a jest 6000000 ? i licznik stoi. Zona mówi, że na 100% w styczniu było 3. Oni do mnie raz w roku przychodzą sprawdzić licznik dlatego mówię, że w 2018 było 2000000
  • Poziom 43  
    m4nhunto napisał:
    Więc co ja mam im powiedzieć skoro, żona podała w styczniu 3000000 a jest 6000000 ? i licznik stoi. Zona mówi, że na 100% w styczniu było 3. Oni do mnie raz w roku przychodzą sprawdzić licznik dlatego mówię, że w 2018 było 2000000

Z tysięcy zrobiły się miliony? Ciężko połapać się. Zresztą jeżeli obecnie jest wskazanie 6 mln to licznik uszkodzony.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    m4nhunto napisał:

Z tysięcy zrobiły się miliony? Ciężko połapać się. Zresztą jeżeli obecnie jest wskazanie 6 mln to licznik uszkodzony.

no tak mam na liczniku, czy 3000000 w ciągu miesiąca licznik mógł zwariować i przyspieszyć i takie coś podać ?
  • Poziom 43  
    m4nhunto napisał:
    ...
    no tak mam na liczniku, czy 3000000 w ciągu miesiąca licznik mógł zwariować i przyspieszyć i takie coś podać ?

Jeżeli w 2018 wykazał 2 mln, w styczniu 3 mln to już nie jest dziwne, że teraz ma wskazanie 6 mln. Tylko jaką masz taryfę oraz ile zarabiasz , że zdołałeś zapłacić w 2018 roku za 2 mln m³? Dlaczego wcześniej pisałeś o 3 tyś, 2 tyś i 6 tyś a teraz już o milionach. Za chwilę będą pewno już miliardy.
  • Poziom 29  
    Pewnie mu sie pokićkało bo licznik ma trzy miejsca po przecinku. Na tym liczniku max 99tys a gdzie dopiero miliony... A zaraz się okaże że zużył 3 m3
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    m4nhunto napisał:
    ...

Jeżeli w 2018 wykazał 2 mln, w styczniu 3 mln to już nie jest dziwne, że teraz ma wskazanie 6 mln. Tylko jaką masz taryfę oraz ile zarabiasz , że zdołałeś zapłacić w 2018 roku za 2 mln m³? Dlaczego wcześniej pisałeś o 3 tyś, 2 tyś i 6 tyś a teraz już o milionach. Za chwilę będą pewno już miliardy.

Pokręciło mi się, ja się na tym nie znam :) w styczniu 2018 miałem 2000 m³ w styczniu 2019 żona podała 3000 m³ dzisiaj patrzę na licznik jest 6000 m³
    czy w ciągu miesiąca licznik mógł zwariować i przyspieszyć i takie coś podać ? jak mówiłem z tego co widzę stoi w miejscu nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie wierzą w te okrągłe tysiące. 3001 to nie to samo co 3999. Jedno i drugie 3000. Podobnie 2001 to nie to samo co 2999. Jedno i drugie to 2000. Jeżeli w styczniu było np.3999 a teraz 6000 to nie jest taka wielkie przegięcie. Po drugie jeżeli licznik stoi to mogło mu przed "śmiercią" przyspieszyć.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    Nie wierzą w te okrągłe tysiące. 3001 to nie to samo co 3999. Jedno i drugie 3000. Podobnie 2001 to nie to samo co 2999. Jedno i drugie to 2000. Jeżeli w styczniu było np.3999 a teraz 6000 to nie jest taka wielkie przegięcie. Po drugie jeżeli licznik stoi to mogło mu przed "śmiercią" przyspieszyć.

Jest tam 3547 czy jakoś tak nie pamiętam ile żona podała teraz 6854 teraz sprawdziłem, myślałem, że to mało istotne jest. Co ja mam im na konroli powiedzieć ? jak się bronić ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    m4nhunto napisał:
    ... Co ja mam im na konroli powiedzieć ? jak się bronić ?

A co masz mówić? Ty się nie znasz. Licznik stoi więc uszkodzony. Ty w niego nie ingerowałeś. Mógł przyspieszyć przed zacięciem się. Wtedy powinni obciążyć wg średniego wcześniejszego zużycia.