Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie baterii bez telefonu i ładowarki

mario_34 07 Wrz 2005 12:31 7249 3
  • #1 07 Wrz 2005 12:31
    mario_34
    Poziom 12  

Otóz mam taki problem ze padła mi ładowarka a nie mam narazie gdzie kupić. Jakim prądem i jakie napięcie progowe jest dla baterii Nokia 3410. Są tam cztery styki (te środkowe podejrzewam jakies diagnostyczne). Na baterii pisze 3,6 V. Mam mały transformator , kilka diod tylko nie wiem jaki prad dobrac i nie mam pojęcia czy bateria jest ładowana jakims przebiegiem czy prądem stałym w komórce.........

0 3
  • #2 07 Wrz 2005 12:53
    20Hz
    Poziom 11  

Nie wiem jak to jest w bateriach komórkowych ale normalne najlepiej ładować z źródłą prądowego. Kiedyś w ulotce Duracell znalazłem opis że dla najlepszej żywotności baterii prąd ładowania powinien = C/(1-3) gdzie C to pojemność znamionowa baterii. Napięcie ładujące musi być wyższe niż baterii bo inaczej jak "wtłoczysz" prąd do baterii? Oczywiście nie dużo większe bo chyba bateria by tego nie zniosła najlepiej.

Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Wrz 2005 13:14
    magento
    Poziom 12  

hmmm ładowarki do noki sa wszedzie łatwo dostepne .

0
  • #4 07 Wrz 2005 13:19
    ion-tichy
    Poziom 31  

standardowa ładowarka do nokii to transformatorek niewielki i mostek bez pojemności. nie widzę problemu aby wykonać prowizo ładowarke na przewodzie z tej uszkodzonej wykozystując do ładowania układ telefonu czyli tak jak to być powinno.

0
  Szukaj w 5mln produktów