Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino UNO jak zrobić efekt lampki choinkowe z wyborem programów

cblok4 11 Lut 2019 21:15 192 9
  • #1 11 Lut 2019 21:15
    cblok4
    Poziom 2  

Jestem nowym nabywcą Arduino i zaczynam zabawe , chciałbym zrobić coś na wzór lampek choinkowych z wyborem programów
    Udało mi sie zrobić jakieś efekty ale mam problem jak wgrać kilka co by sie dało jakoś je wybierać za pomocą przycisku.....
    Jakiś namiar , wzór jakaś podpowiedz...........DZIEKI za POMOC

0 9
  • #2 12 Lut 2019 02:38
    kaczakat
    Poziom 24  

Po prostu wystarczy umieć programować, polecam kurs Arduino: Link.

0
  • #3 12 Lut 2019 07:29
    Tremolo
    Poziom 43  

Możesz zapisać w Loopie patern do poszczególnych wyjść, na triakach zrobić wyjścia lub na tranzystorach w zależności czy żarówki czy diody.
    Na wejściu dać guzik wyłączający pętle, przechodzący do nastepnej. Ba, możesz to PWM zrobić, wtedy pulsowaniem prądu możesz regulować ściemnianie. Możesz też podpiąć mikrofon pod wejscie analogowe i zrobić ilumifonie w zależności od dźwięku.

0
  • #4 12 Lut 2019 12:57
    kaczakat
    Poziom 24  

W podlinkowanym kursie uczysz się używać przycisków bez delay, eliminując drganie styków, może być biblioteka, np. bounce2. Poszczególne efekty led wpisujesz w np. 10 różnych funkcji. Po wykryciu wciśnięcia przycisku zmieniasz wybraną zmienną po kolei od 0-9 i znowu od 0. W loop wywołujesz tę funkcję, która odpowiada numerkowi, może być np. konstrukcja switch case. Super jak poszczególne funkcje są tak napisane by nie blokować loop, w nich też można zrobić podział na wiele etapów i poszczególne wywoływać w oparciu o zmierzony upływ czasu. Do zarządzania czasem polecam na początek funkcje millis() i micros().

0
  • #5 12 Lut 2019 14:29
    khoam
    Poziom 23  

cblok4 napisał:
    chciałbym zrobić coś na wzór lampek choinkowych z wyborem programów

Jakie to mają być konkretnie "lampki choinkowe"? Pojedyncze LED? Zwykłe czy RGB? Paski LED?

Pod tym linkiem masz całe mnóstwo "świątecznych" efektów na Arduino - jest z czego wybierać i uczyć się.

0
  • #6 12 Lut 2019 16:01
    cblok4
    Poziom 2  

Idzie mi o to że mam napisane kilka programów dla migającego paska led i chciałbym to jakoś wgrać do arduino i by sie po uruchomieniu dało wybierać programy za pomocą przycisku
    10 led migających niezależnie od siebie
    To ma być łańcuch led płot Altana i brama ok 65m i jak najwięcej led

POPROSTU MAM PROBLEM Z OPISU KURSU JAKOŚ NIE ŁAPIE JA TO ZROBIĆ
    Jakiś wzór podpowiedz
    dzieki i pozdro

0
  • #7 12 Lut 2019 17:18
    khoam
    Poziom 23  

cblok4 napisał:
    Idzie mi o to że mam napisane kilka programów dla migającego paska led i chciałbym to jakoś wgrać do arduino

To może pochwal się chociaż jednym z tych programów. Będzie wiadomo od jakiego punktu startujemy.

0
  • #8 12 Lut 2019 17:22
    cblok4
    Poziom 2  

Kod: objc
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0