Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Mixx 300- 10IBY Nie działa touchpad (pytanie odnośnie LCD)

młody641 11 Lut 2019 22:39 84 4
  • #1 11 Lut 2019 22:39
    młody641
    Poziom 4  

Witam

Mam problem z laptopem/tabletem 2w1 Lenovo mixx 300. Mianowicie, nie działa mi touchpad. Sprawdziłem w menadżerze urządzeń i nie ma żadnego "nieznanego urządzenia". W panelu "mysz" jest mysz USB, ale nie ma myszy touchpad. Instalowanie sterowników nic nie daje, kombinacje klawiszy również nic nie dają. Laptop ma oryginalny Windows 10 Home.

Jeszcze jeden problem. Problem mam z wyświetlaczem, gdyż wysiadł dół i pojawiają się paski (w wyniku uszkodzenia matrycy). Może wie ktoś czy można zastosować jakiś zamiennik wyświetlacza? ewentualnie jaki? Pytam bo oryginały są bardzo drogie.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 12 Lut 2019 00:27
    miecho18
    Spec od komputerów

młody641 napisał:
    nie działa mi touchpad. Sprawdziłem w menadżerze urządzeń i nie ma żadnego "nieznanego urządzenia". W panelu "mysz" jest mysz USB, ale nie ma myszy touchpad.

Trzeba sprawdzić połączenie touchpad'a z płytą.
    młody641 napisał:
    Jeszcze jeden problem. Problem mam z wyświetlaczem, gdyż wysiadł dół i pojawiają się paski (w wyniku uszkodzenia matrycy). Może wie ktoś czy można zastosować jakiś zamiennik wyświetlacza? ewentualnie jaki? Pytam bo oryginały są bardzo drogie.

Podaj oznaczenie matrycy.

0
  • #3 12 Lut 2019 21:18
    młody641
    Poziom 4  

Przyznam, że bardziej mnie interesuje ta matryca niż touchpad bo mam połowę ekranu.

Na matrycy jest napisane tak:
    KD101N28-40NI-D2
    KM2016041901-D301
    20160510-1 A

Czy to wystarczy? Może da się zamienić z ekranem od innego tabletu? Jeżeli tak to jaki ekran wybrać? Może ma ktoś na sprzedaż coś takiego? (w miarę tanio), tak jak mówię oryginał bardzo drogi więc szukam czegoś taniego.

Dodano po 26 [minuty]:

Od razu mówię, że o sklepach typu aliexpress wiem, ale tam wysyłka jest dłuuga. A na allegro jest za drogo.

Dodano po 19 [godziny] 59 [minuty]:

Dobra, matrycę nabyłem w internecie. Teraz pozostaje touchpad. Jak wymienię matrycę to będę sprawdzać połączenia touchpada.

Dodano po 54 [sekundy]:

Widziałem w internecie, że ten model ma problem z tą myszą w klawiaturze po wgraniu Windows 10. To prawda? Da się postawić na tym laptopo/tablecie windows 7?

Dodano po 42 [sekundy]:

Bo nie powiem, ale irytuje mnie ten piekielny system

0
  • #4 16 Lut 2019 00:33
    młody641
    Poziom 4  

No i matryca działa. Teraz pozostał touchpad. W menadżerze urządzeń pojawia się l2C z błędem 10 (nie można uruchomić urządzenia) instalacja ponowna sterowników nic nie daje.

Wie ktoś może jak to naprawić?

Dodano po 5 [godziny] 39 [minuty]:

I co nikt nie ma pomysłu? Połączenie z płytą dobre bo klawiatura działa

0
  • #5 17 Lut 2019 23:39
    młody641
    Poziom 4  

Problem z matrycą rozwiązałem jej wymianą na oryginał, lecz problemu z touchpadem nadal nie. Zakończę ten temat i otworzę nowy z samym problemem odnośnie myszy, w dziale software to może ktoś odpowie i poradzi.

Pozdrawiam

0