Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool TDLR65230 - z pralki wydobywa się biały pył podczas prania

Anna_konda 11 Lut 2019 22:54 204 14
  • #1 11 Lut 2019 22:54
    Anna_konda
    Poziom 3  

Z pralki podczas prania wydobywa się biały pył. Czy to możliwe, że chodzi o przeciwwagę wykonaną prawdopodobnie z betonu?

0 14
  • #2 12 Lut 2019 00:23
    zhudomel
    Specjalista AGD

A kto to może wiedzieć? Trzeba sprawdzić (obejrzeć) miejsce, w którym ten pył się pojawia.

0
  • #3 12 Lut 2019 00:33
    Anna_konda
    Poziom 3  

zhudomel napisał:
    A kto to może wiedzieć? Trzeba sprawdzić (obejrzeć) miejsce, w którym ten pył się pojawia.

Pojawia się w łazience, na powierzchniach płaskich. Nigdy wcześniej tego nie miałam, dopiero przy tej pralce.

0
  • #4 12 Lut 2019 00:50
    zhudomel
    Specjalista AGD

Blokada transportowa w pralce zdemontowana?

0
  • #5 12 Lut 2019 00:55
    Anna_konda
    Poziom 3  

Tak, ci, co przywieźli ze sklepu, to zrobili. Naszukałam się w sieci tego pylenia i google nic nie wie na ten temat, natomiast wpadł mi w oko taki betonowy element nazwany przeciwwagą i pomyślałam, że coś się o niego obija i z niego leci pył. Czasem leci, czasem nie, to chyba zależy od wypełnienia bębna. Ale wszystko w łazience jest zapylone po kilku praniach. Czy mogę z tego powodu wezwać serwis? Jest jeszcze na gwarancji.

0
  • #6 12 Lut 2019 00:57
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jest jakiś hałas na wirowaniu?

0
  • #7 12 Lut 2019 00:59
    Anna_konda
    Poziom 3  

Jest, czasem mniejszy, czasem bywał ogromny. I np. pranie nie odwirowane czasem, ale to niby brak wyważenia.

0
  • #8 12 Lut 2019 22:13
    zhudomel
    Specjalista AGD

Anna_konda napisał:
    czasem bywał ogromny
    A więc do sprawdzenia z instrukcją w ręku, czy prawidłowo usunięta blokada transportowa. Jeśli tak, to do serwisu.

0
  • #9 12 Lut 2019 23:24
    Anna_konda
    Poziom 3  

Blokada jest usunięta, sprawdziłam, a w dodatku wyniosłam ją do piwnicy. Śruby zostały przykręcone ponownie tak jak w instrukcji. Sprawdziłam ze zdjęciami tył pralki :-) Znajomy mi podpowiedział, że ten pył jest prawdopodobnie z łożyska ślizgowego wykonanego z białego plastiku. Na infolinii Whirlpool pani nie przyjęła "zgłoszenia naprawy", kazała złożyć reklamację e-mailem. Czarno to widzę.

0
  • #10 13 Lut 2019 03:22
    zhudomel
    Specjalista AGD

Anna_konda napisał:
    śruby zostały przykręcone ponownie tak jak w instrukcj
    Po co?
    Anna_konda napisał:
    Znajomy mi podpowiedział, że ten pył jest prawdopodobnie z łożyska ślizgowego wykonanego z białego plastiku.
    Jeszcze jakieś bzdury wymyślił?

0
  • #11 13 Lut 2019 08:58
    Anna_konda
    Poziom 3  

W instrukcji wyraźnie jest napisane, że nie należy zapomnieć o ponownym przykręceniu śrub - więc pewnie z tego względu. :-)

0
  • Pomocny post
    #12 13 Lut 2019 09:25
    jerry1960
    Poziom 34  

Z Polarem Whirpoolem są problemy z uznaniem gwarancji , napisz do nich na kontakt(malpa)whirlpool.com Jak nie pomoże to polubowny sąd konsumencki.

0
  • #13 13 Lut 2019 09:58
    zhudomel
    Specjalista AGD

W instrukcji jest napisane:
    "2. Odkręć śruby blokujące • Pralka jest wyposażona w śruby blokujące
    zapobiegające ewentualnemu uszkodzeniu wnętrza
    w czasie transportu. Przed przystąpieniem do
    użytkowania pralki należy usunąć śruby blokujące.
    • Po ich wyjęciu, należy zaślepić otwory 4 dołączonymi
    w komplecie plastikowymi zaślepkami."
    Śruby mają być usunięte.

0
  • #14 13 Lut 2019 11:20
    Anna_konda
    Poziom 3  

W mojej jest napisane: "Odkręcić dwie śruby A i cztery B [...} Ponownie przykręcić cztery zewnętrzne śruby B do pralki i zacisnąć je." I tak jest zrobione.
    Napisałam do nich za pomocą formularza na ich stronie. Na razie milczą.

0
  • #15 13 Lut 2019 11:57
    zhudomel
    Specjalista AGD

Przepraszam, nie przyjrzałem się dobrze, a whirlpool wprowadził mnie w błąd zamieszczając na swojej stronie pod tym modelem instrukcję do pralki ładowanej z przodu.
    Mają być usunięte śruby A i blacha przykręcana śrubami A i B.

0